Kawiarnia Kosmos w Gdyni z szyldem od Traffic Design

Kosmos to kawiarnia, która znajduje się przy ulicy Starowiejskiej 25 w Gdyni. Minimalistyczny szyld z nazwą lokalu powstał dzięki stowarzyszeniu Traffic Design.

Szyld nawiązuje do wnętrza lokalu, które utrzymane jest w stylu vintage. Wcześniej w tym miejscu przez kilkadziesiąt lat znajdował się zakład kaletnika. Co ciekawe, w 2015 roku Traffic Design również stworzyli dla kaletnika nowy szyld (jego projekt powstał w studio Patryka Hardzieja i Patrycji Podkościelny).

Pamiętając o historii miejsca, właścicielka kawiarni Kosmos chciała zachować dużo z oryginalnego klimatu lokalu. Ważną rolę odgrywa tu ponad 30-letnia mozaika, która widoczna jest w witrynie. Nowy szyld jest wprawdzie minimalistyczny, ale ma charakter vintage. Pomysłodawczynią nowej identyfikacji jest Renia Maj.

Literka “K” w nazwie Kosmos została przedstawiona w formie nawiązującej do gwiazdki. Przyglądając się napisowi bliżej można dostrzec połyskujący, imitujący gwiezdny pył, nakrapiany wzór widoczny na całym napisie. Jego kolorystyka nawiązuje do oryginalnej mozaiki i pochwytu drzwi lokalu. Kolejnym elementem jest sferyczny szyld semaforowy, który również wykonany został w taki sposób, aby nawiązywał do ciał niebieskich.


Finalnym dziełem są ceramiczne kubki z nadrukiem wykonanym metodą sublimacji, które są dostępne do nabycia w kawiarni. Dzięki temu każdy może zabrać swój kosmos na wynos – informuje Monika Domańska z Traffic Design.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kosmos (@kosmosgdynia)

Co smacznego można znaleźć w środku? Obok oczywiście kawy i herbaty znaleźć tu można wypieki, których wybór często się zmienia. W lokalu można spróbować różnych tart (np. z mascarpone i białą czekoladą). Całość uzupełniają elementy designu, które można kupić i muzyka – wewnątrz rozbrzmiewają dźwięki odtwarzane z płyt winylowych.

fot. Rafał Kołsut / Traffic Design

Czytaj też: Gdynia | Kawiarnia | Logo | Sklep | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie