Ma 62 m kw. Minimalistyczne mieszkanie we Wrocławiu

To jasna i uporządkowana przestrzeń, w której zebrany design koi oczy. Minimalistyczne mieszkanie znajduje się we Wrocławiu, projekt jego wnętrza powstał w pracowni RYS. STUDIO, a zdjęcia wykonał zespół ZASOBY STUDIO.

Pracując nad projektem wnętrza architekci mieli dużo pracy. Zdecydowali, że zmienią zaproponowany przez dewelopera układ i zburzą kilka ścian działowych. Celem takiego zabiegu było stworzenie otwartej i czytelnej przestrzeni. Zamiast poszatkowanego przez ściany działowe układu powstała przestrzeń, która składa się ze strefy wejściowej, biurowej i dziennej.

Zmiany pozwoliły też powiększyć łazienkę. Odbyło się to kosztem korytarza, ale nie wpłynęło na wygodę funkcjonowania w przedpokoju. Dodatkowo udało się wpuścić do łazienki światło dzienne – doceni to każdy, kto na co dzień musi korzystać z łazienki oświetlonej wyłącznie sztucznym światłem.

Wertykalny układ okładzin ściennych i wyraźnie pionowe podziały optycznie powiększyły mieszkanie. Umieszczone w wybranych miejscach wysokie tafle lustra pozwoliły stworzyć iluzję wielopłaszczyznowości.

W projekcie RYS. STUDIO liczył się każdy detal. Przykładem są szachty, które znacząco wychodzą poza lico ścian, architekci postanowili ukryć je w zabudowie meblowej lub wizualnie pocienić poprzez zabiegi materiałowe.


Minimalistyczne mieszkanie zdobi elegancka kuchnia, która zaprojektowana została w formie kredensu. Część robocza została odseparowana od zabudowy wysokiej i wykończona materiałami kontrastującymi z kolorystyką strefy dziennej. W podobnej tonacji utrzymano fornirowany stół Bruno projektu RYS. STUDIO, wokół którego znalazł się zestaw krzeseł niemieckiej marki Lubke.

W podobnej tonacji kolorystycznej zaprojektowano przestrzeń dzienną. Jej głównymi elementami są fornir dębowy bejcowany, kamień Colonial White, dębowy parkiet i chromowane detale.

_

O pracowni:

RYS. STUDIO – to pracownia projektowa z siedzibą we Wrocławiu. Pracownię tworzą Konrad Onderko i Małgorzata Radaj. Studio specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych wnętrz, których wystój jest elegancki i ponadczasowy. Architekci często sięgają po naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, aby stworzyć wnętrza z charakterem. Co ciekawe, architekci samodzielnie projektują meble, które następnie wykorzystują w swoich projektach. We Wrocławiu mają też swój showroom.

projekt: RYS. STUDIO

fot. Zasoby Studio

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Minimalizm | Meble | Detal | whiteMAD na Instagramie