Ma 70 m kw. Nowoczesne mieszkanie w Gdańsku

Wnętrze zostało zaprojektowane przez Paulinę Góźdź i Agatę Pawletko z Pracowni Projektowej F-STUDIO. Nowoczesne mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, toalety, łazienki, dwóch sypialni i przedpokoju.

Dużym atutem lokalu jest jego lokalizacja. Bliskość starego miasta, portowy klimat i morze… Inwestorzy początkowo planowali tu zamieszkać, jednak w trakcie prac zapadła decyzja, że mieszkanie przeznaczone będzie na wynajem krótkoterminowy. Oznacza to, że projektowane wnętrze musiało być uniwersalne, a zastosowane materiały trwałe.

Projekt przewidywał stworzenie przestrzeni w spokojnej i ciepłej kolorystyce, która nawiązuje do barw gdańskiego starego miasta. Ciemny odcień drewna pojawia się w każdym z pomieszczeń. Ciekawym detalem jest tapeta o splocie tkaniny oraz motyw owalu przeplatający się w dodatkach.

Największa jest strefa dzienna. Jej najważniejszym elementem jest stół, nad którymi zawieszono lampy. Część dzienną od kuchni oddziela ażurowa ścianka z zabudową stolarską, jej tylna część pozwoliła stworzyć mini wyspę w części kuchennej. Taki zabieg pozwala na wejście do kuchni z dwóch stron i jednocześnie wizualnie oddziela obie strefy.

Przyjemny klimat panuje w sypialniach, których wystrój jest estetycznym powtórzeniem strefy dziennej. Sypialnie to miejsca wypoczynku, w ciągu dnia można tu oddać się lekturze książek. W sypialniach powstała zabudowa do przechowywania. Dodatkowo duża szafa znalazła się w przedpokoju, pełni ona funkcję schowka gospodarczego – jej rozmiar pozwolił wewnątrz ukryć pralkę.

Paulina Góźdź i Agata Pawletko z Pracowni Projektowej F-STUDIO

Łazienka zaprojektowana została w jasnej kolorystyce. Znajdziemy tu duży prysznic, a ściany zdobią włoskie kafle Norr od Mirage Ceramiche. Detalem pomieszczenia są białe baterie w matowym wykończeniu. Inaczej wygląda toaleta, w której dominują ciemne kolory.

_

O pracowni:

Pracownia Projektowa F-STUDIO powstała z połączenia dwóch różnych osobowości, natomiast ze wspólnej pasji do pięknych wnętrz. Duet projektantek rozpoczął wspólną drogę w 2020 roku, choć obie od 2015 roku działały niezależnie, tworząc i projektując wnętrza zarówno mieszkalne, jak i komercyjne. Czy mają ulubiony styl w projektowaniu? – Z pewnością najbliżej jest nam do minimalizmu, prostych i nowoczesnych form, jednak nie jest to regułą i podejmujemy się projektowania również w innych stylach. Bardzo lubimy pracę z ludźmi, dlatego każdy nowy projekt, to nie tylko ekscytacja nad tworzeniem, ale często nowe, piękne znajomości, które z nami pozostają. Z niesłabnącym zaciekawieniem śledzimy to, co dzieje się na rynku wnętrzarskim, biorąc udział w targach, szkoleniach, a także poprzez podróże – bo to kolejna z naszych wspólnych, wielkich pasji – czytamy na stronie internetowej F-STUDIO.

projekt: F-STUDIO (www.pracowniafstudio.pl)

zdjęcia: KRONIKI Hanna Połczyńska (www.kroniki.studio)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Gdańsk | Minimalizm | Meble | whiteMAD na Instagramie