Mieszkanie w kamienicy w centrum Poznania. Wysokie wnętrze robi wrażenie

Ma 80 m kw. Mieszkanie znajduje się w kamienicy z początku XX w. przy ulicy Ratajczaka w Poznaniu. O jego wygląd zadbała Ewelina Matyjasik-Lewandowska z biura Chasing the sun.

Zadaniem projektantki było podkreślenie zalet wnętrza, by odzwierciedlało charakter budynku, w którym się znajduje. Miało być nowocześnie i z nutą paryskiego szyku. Ulica Ratajczaka jest w centrum Poznania. Blisko stąd do ulicy Święty Marcin, poznańskiego Zamku czy Starego Browaru. Lokal powstał z podziału większego (ponad 140 m kw.), jako mieszkanie na wynajem.

Mimo podziału większej przestrzeni, zachowano czytelny układ funkcjonalny. Do wnętrza wchodzi się wprost z klatki schodowej. Po przekroczeniu progu po lewej stronie jest toaleta, łazienka i dwie sypialnie. Największą jest przestrzeń dzienna, na którą składa się ogromny salon z aneksem kuchennym. Ten ostatni choć niewielki to zapewnia wszystko, czego należy oczekiwać od kuchni.

Strefę kuchenną od części salonu oddziela zabudowa z blatem. Tuż obok ustawiono okrągły stół z czterema krzesłami, których charakterystycznym elementem jest plecionka wiedeńska.


W mieszkaniu w kamienicy zachowano oryginalną stolarkę drzwiową, która została odnowiona przez stolarza. Wymieniono jednak podłogę, która wcześniej miała różną wysokość. Wyremontowana przestrzeń jest teraz jasna. Dominują tu biel i odcienie szarości.

zdjęcia: Piotr Wujtko Photography

źródło: Ewelina Matyjasik-Lewandowska Chasing the sun

Czytaj też: Poznań | Wnętrza | Kamienica | Meble | whiteMAD na Instagramie