Mieszkanie w kamienicy Żelazko w Poznaniu autorstwa Młodzi Mili Ludzie

Mieszkanie w kamienicy Żelazko zaprojektowali architekci z pracowni Młodzi Mili Ludzie w składzie: Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Michał Birosz. Architekci niejednokrotnie pojawiali się w naszym serwisie, prezentując co raz to lepsze realizacje i projekty. Tym razem prezentujemy 55-metrowe wnętrze, które powstało w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu, jakim jest tzw. kamienica Żelazko, znajdująca się w centrum miasta. Zaglądamy do środka dzięki zdjęciom autorstwa PION Studio. 

Przestawiamy wam projekt mieszkania zaprojektowanego na wynajem, które jest zlokalizowane w Żelazku, czyli w jednej z najpiękniejszych kamienic w centrum Poznania. Inwestorom zależało na tym, aby materiały były wysokiej jakości, były odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości. W mieszkaniu zastosowaliśmy stonowaną paletę barw – biele, beże, piaskowe płytki, a na ścianach znalazła się dekoracyjna masa, idealnym przełamaniem dla tego zestawienia jest orzechowa zabudowa kuchenna z dekoracyjnymi pochwytami.

Mieszkanie posiada prosty układ funkcjonalny – zabudowy w strefie dziennej i sypialniach zamknięte są w spójnych ciągach, uwalniając resztę przestrzeni na swobodną aranżację mebli wolnostojących. W centrum strefy dziennej znajduje się wyspa o organicznej formie i geometryczny stół, które zostały uzupełnione wykonaną na zamówienie lampą. Łazienka została ożywiona pomalowanym na żółto sufitem oraz dekoracyjnymi, wzorzystymi płytkami w strefie prysznicowej.


O pracowni:
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa, której trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Dobra znajomość materiałów i technologii pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb inwestora i uwarunkowań miejsc. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli. Stworzyliśmy m. in. system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Grupą Arche, VANK sp. z o. o., Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy poznańskimi deweloperami. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są m. in. nominacja do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe, nagroda Must Have Łódź Design Festival i wyróżnienie w konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: https://milimlodziludzie.com

Tak jak wspominaliśmy, Młodzi Mili Ludzie pojawiali się w naszym serwisie niejednokrotnie. Przypominamy ostatnie publikacje: 

źródło: Mili Młodzi Ludzie (https://milimlodziludzie.com) / zdjęcia: PION Studio (https://www.pionstudio.com)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Poznań | Kamienica | Zabytek |

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły