Mieszkanie w Zajezdni na poznańskich Jeżycach. Zaglądamy do środka!

Mieszkanie w Zajezdni na poznańskich Jeżycach to kolejny opisywany przez nas projekt pracowni Młodzi Mili Ludzie w składzie: Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Michał Birosz. Zdjęcia wnętrza autorstwa PION Studio. 

Zaprojektowany lokal mieści się w Zajezdni na Jeżycach. Większość przyłączy w mieszkaniu pozostała w oryginalnym położeniu, otworzono jedynie kuchnię (pozbywając się tym samym korytarza) i powiększono strefę nocną wraz z łazienką. Sercem mieszkania jest duża wyspa z dostawionym rozkładanym stołem. Inwestorce zależało na komfortowej przestrzeni do przyrządzania posiłków z rodziną i przyjaciółmi.

Tłem dla wyspy jest ściana z dodatkowym blatem roboczym, płytą indukcyjną i lodówką w zabudowie – cała w odcieniach bieli i beżu, gdzie główną rolę grają struktury – zróżnicowane odcienie płytek, kamień, raszki na frontach szafek wiszących i akcent w postaci kinkietu. Przy doborze materiałów ważna była ich funkcjonalność – łatwość w utrzymaniu czystości i odporność na zarysowania, ponieważ inwestorka ma dwa koty.

Istotne było także zaplanowanie jak największej ilości przechowywania, czego efektem jest zabudowa w dębowym fornirze na jednej ze ścian salonu. Ważnym aspektem było także połączenie strefy kuchennej z tarasem, ponieważ tam inwestorka spędza większość wolnego czasu w ciepłych porach roku. Część tarasu została zagospodarowana na ogródek ziołowo – warzywny. Całą strefę nocną można obejść wokół – z salonu do łazienki, przez strefę prysznicową i sypialnię, z powrotem do salonu.

Mieszkanie w Zajezdni na poznańskich Jeżycach


O pracowni:
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa, której trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Dobra znajomość materiałów i technologii pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb inwestora i uwarunkowań miejsc. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli. Stworzyliśmy m. in. system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Grupą Arche, VANK sp. z o. o., Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy poznańskimi deweloperami. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są m. in. nominacja do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe, nagroda Must Have Łódź Design Festival i wyróżnienie w konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: https://milimlodziludzie.com

Tak jak wspominaliśmy, Młodzi Mili Ludzie pojawiali się w naszym serwisie niejednokrotnie. Przypominamy ostatnie publikacje: 

źródło: Mili Młodzi Ludzie (https://milimlodziludzie.com) / zdjęcia: PION Studio (https://www.pionstudio.com)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Poznań | Apartament | whiteMAD na Instagramie