Mieszkanie z nutą vintage w Zakopanem. Po remoncie zachwyca

Mieszkanie znajduje się przy Skibówkach w Zakopanem. To zachodnia część miasta. Lokal ma 50 m kw. powierzchni i niedawno przeszedł gruntowny remont. Efekt robi wrażenie.

Projekt remontu wnętrza przygotowała Agata Popieluch, która prowadzi swoją autorską pracownię Agata Popieluch Studio. Metamorfoza pozwoliła tu stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która nawiązuje do stylu vintage. Nowoczesność splata się tutaj z przeszłością.

Zmieniając pierwotny układ mieszkania, połączono dwa mniejsze pokoje, które utworzyły salon z kuchnią i jadalnią. Przestrzeń otwiera się na południe, oferując mieszkańcom nie tylko widok na Giewont, ale także pozwala wpuszczać do wnętrza więcej naturalnego światła.

Projektantka zdecydowała się na drewniane wykończenia oraz białe ściany i złote detale. Takie zestawienie nadaje wnętrzu klasycznej, ponadczasowej elegancji. W salonie stonowaną bazę kolorystyczną przełamano pomarańczowym fotelem, który należał do właścicielki już wcześniej. Na podłodze położono wzorzysty dywan.

W kuchni, do fornirowanych frontów dobrano biały blat i połyskujące, ceramiczne płytki. Zabudowę, obok okrągłego stołu kuchennego, uzupełnia witryna z czasów PRL, skrywająca kolekcję wyjątkowego szkła i ceramiki. Ustawiona na niej lampka, nawiązujące do szaroniebieskich płytek w łazience. Te, zestawione z fakturą marmuru, stanowią tło dla wolnostojącej wanny i wykonanej na wymiar, drewnianej szafki pod umywalkę – opisuje autorka projektu.


Mieszkanie w Zakopanem po remoncie zyskało nowe życie, ale też przypomina o swojej historii. Zebrane tu meble, obrazy i rodzinne pamiątki odzwierciedlają artystyczną duszę właścicielki. Warto też zwrócić uwagę na drewnianą instalację w korytarzu, to płaskorzeźba z ludowym motywem. Jej widok nie pozostawia wątpliwości, gdzie jesteśmy!

_

O pracowni:

Agata Popieluch Studio to pracownia projektowa specjalizująca się w projektowaniu wnętrz. Jej założycielka tworzy przestrzenie, które są spójne estetycznie i nawiązują do określonego klimatu. W projektach często sięga po stare meble, które pozwalają osiagnąć pożądaną atmosferę. W realizacjach pojawiają się więc nie tylko nowe przedmioty, ale i takie, które inwestorom towarzyszyły od lat, a dzięki nowej aranżacji zyskują nowe życie.

projekt: Agata Popieluch (www.agatapopieluch.studio)

zdjęcia: Anna Michałek

Czytaj też: Zakopane  | Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Renowacja | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Tak mieszkanie wyglądało PRZED remontem:

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły