Minimalistyczne mieszkanie na warszawskiej Woli. Zaprojektowała je Daria Wachowicz

Minimalistyczne mieszkanie znajduje się na warszawskiej woli, ma niecałe 55 m2. Właścicielką jest Ola – na co dzień zajmująca się doradztwem podatkowym, prywatnie miłośniczka podróży, języka hiszpańskiego oraz psów. Wnętrze zaprojektowała Daria Wachowicz i Martyna Kupis z Dash Interiors. 

Wnętrze zmieniło swój układ względem pierwotnego rozkładu, została powiększona łazienka, kosztem sypialni. Dzięki temu pralka została ukryta w niewidocznej zabudowie, łazienka stała się bardziej przestrzenna. Salon został oddzielony od aneksu kuchennego niewielką ścianką na której znajduje się tv oraz lekkim przeszkleniem. Od koncepcji po realizację, projekt zdążył się zmienić pod kątem wizualnym.

Finalnie nabrał naturalnego, spokojnego charakteru inspirowanego naturą. Kolory/materiały/ tekstury wszystkie te elementy nawiązują do matki ziemi. Łazienka została pomalowana w kolorze zgaszonej oliwki, natomiast reszta pomieszczeń to ciepły odcień bieli, uzupełniany o lniane tekstury, drewno, kamień naturalny. Zarówno Ola jak i jej mama – Ewa ( która, bardzo pomagała podczas trudnych wyborów) wyznają zasadę “less is more” stąd minimalistyczna, ograniczona form, ocieplona szlachetnymi, naturalnymi materiałami.
Kuchnia jest w kolorze szaro/zielonym uzupełniona o blat ze strukturą betonową, detal stanowią mosiężne uchwyty. W salonie króluje wygodna sofa (na której uwielbia wylegiwać się Luna, pies właścicielki), tuż obok drewniany stół z krzesłami, nad nimi papierowa lekka lampa. Przytulne wnętrze, przełamuje loftowa ścianka, oddzielająca salon od aneksu kuchennego. Wnętrze uzupełniają obrazy autorstwa Jakuba Okruty.

Minimalistyczne mieszkanie na warszawskiej Woli to nie pierwsza realizacja Darii Wachowicz, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Przypominamy “Mieszkanie młodego inżyniera na warszawskim Moktowie”, o którym przeczytacie TUTAJ, a także “59-metrowe mieszkanie na warszawskim Moktowie”, o którym przeczytacie TUTAJ! 

 

źródło: materiały prasowe / www.facebook.com/interiorsdash
zdjęcia:  Bartosz Jakubowski

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły