Styl modern farmhouse w krakowskim mieszkaniu

Krakowskie mieszkanie z elementami stylu modern farmhouse. Zaglądamy do środka!

Modern farmhouse to styl, który coraz częściej gości we wnętrzach. Nie dotyczy to wyłącznie domów położonych na wsi, czy przedmieściach. Styl ten pojawia się również w mieszkaniach w centrach miast. Dzięki temu można żyć w miejskiej dżungli, jednocześnie posiadając odskocznie od zgiełku miasta. Projekt klasycznego wnętrza z sielskimi elementami przygotowała Magdalena Gajda, właścicielka pracowni Gaja Architektura Wnętrz oraz jej zespół.

Styl modern farmhouse to przede wszystkim naturalne materiały używane do wykończenia i zaaranżowania wnętrza. To właśnie one w połączeniu z beżem, bielą i delikatnymi pastelami tworzą przestrzeń przyjazną mieszkańcom. – Szukałam rozwiązania, które pozwoli na połączenie sielskiego klimatu z centrum Krakowa, w którym znajduje się mieszkanie. Ponieważ inwestorce bardzo zależało na czerpaniu ze stylistyki modern farmhause, zadanie nie było łatwe. Najbardziej trafny okazał się pomysł zaaranżowania jasnego i przestronnego apartamentu z elementami klasyki. Dzięki temu uzyskaliśmy wnętrze ponadczasowe – tłumaczy Magdalena Gajda z pracowni Gaja Architektura Wnętrz.

Kuchnia to królestwo bieli, beżu i dębu. Swoje miejsce znalazł też kwarc, powstał z niego blat kuchenny. Kamień ten został użyty do wykonania cokołu, który na ścianie łączy się z płytkami – to nawiązanie do klasyki. Dodatkową ozdobą są stalowe, szczotkowane uchwyty szafek kuchennych. Wysoka zabudowa została wykonana z dębowego forniru bejcowanego na ciemny brąz. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest pomysł stworzenia ukrytego miejsca do przechowywania właśnie w tej zabudowie. W środku szafka została wyłożona fornirem, wewnątrz której jest również blat, także wykonany z kwarcu. Dębowy stół i krzesła z plecionką z trawy morskiej zapraszają do celebracji rodzinnych posiłków i spędzania miłych chwil z przyjaciółmi.

Naszej klientce bardzo zależało na wprowadzeniu do wnętrza koloru niebieskiego. Dlatego zdecydowałam o pomalowaniu kredensu właśnie na ten kolor. Został on umieszczony przy kuchni, ale równocześnie jest też ozdobą salonu – mówi Magdalena Gajda.

W salonie uwagę przyciąga komoda oraz wisząca nad nią płaskorzeźba z Ladnini Relief Collection. Biały dywan od Carpet and More podkreśla dębową, dymioną podłogę.

W sypialni odcienie szarości i beżu sprzyjają wyciszeniu i relaksowi po pracowitym dniu. Główną rolę pełni tu zabudowa pod oknem wykonana z forniru i rattanu. Dopełnieniem tego wnętrza jest lampa od Gubiego z marmurową podstawą oraz lniane zasłony, które zdobią także salon.

W holu i łazience na szczególną uwagę zasługuje cementowa mozaika ułożona na podłodze. Natomiast łazience elegancji dodaje dębowa szafka. Stylistyka modern farmhouse to połączenie sielskich motywów z nowoczesnymi inspiracjami, które można dowolnie rozwijać w zależności od potrzeb i preferencji klientów. A te są dla pracowni Gaja Architektura Wnętrz zawsze najważniejsze.

O pracowni:
Gaja Architektura Wnętrz – “wiem, że we współpracy z klientem najważniejsze jest wzajemne zaufanie. Dlatego pracę nad nowym projektem zaczynam od budowania relacji i poznania potrzeb osoby, która powierza mi swoją przestrzeń do aranżacji. Wnętrze mieszkania lub domu powinno harmonijnie współgrać z wnętrzem jego mieszkańców oraz odpowiadać na ich potrzeby, dlatego do każdego projektu podchodzę z empatią i wrażliwością. Mam wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz. Pracuję z profesjonalnym zespołem architektów oraz wykonawców, wskutek tego mogę zaoferować gotowe projekty domów do zakupienia. Są to domy o powierzchni 70m2, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Wkrótce będą dostępne w moim sklepie.” – czytamy na stronie Gaja Architektura Wnętrz / https://gajadesign.pl/

Więcej wnętrz od Magdaleny Gajdy znajdziecie klikając TUTAJ! 

źródło: Gaja Architektura Wnętrz / https://gajadesign.pl / facebook.com/GajaArchitekturaWnetrz instagram.com/gaja_architekturawnetrz
zdjęcia: Oni Studio / https://oni.com.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Mieszkanie | Apartament | Kraków | Wnętrza