Nowa przestrzeń dla start-upów w Warszawie. To projekt „Kopernikańscy Innowatorzy”

To przestrzeń w atrakcyjnej lokalizacji na warszawskim Powiślu. W budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik powstała przestrzeń, w której nieodpłatnie polscy innowatorzy będą mogli organizować spotkania promujące swoje przedsięwzięcia. Projekt pod nazwą „Kopernikańscy Innowatorzy” to inicjatywa Grupy Saint-Gobain, która zdecydowała się udostępniać swoją przestrzeń ludziom energicznym i przedsiębiorczym.

Jeszcze dekadę temu większość naszych produktów w obecnej formie nie istniała. Wprowadzamy nieustannie na rynek budowlany kolejne innowacje, bo technologia musi nadążać za rosnącymi wymaganiami konsumentów. Dlatego też zdecydowaliśmy się pomóc wszystkim tym, którym innowacje są bliskie, bo wierzymy, że nowoczesna przestrzeń w centrum stolicy pomoże stymulować rozwój i nowatorskie pomysły – mówi Henryk Kwapisz, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce.

Jak informują przedstawiciele firmy, jest tylko jeden warunek do skorzystania z przestrzeni. Działalność innowatorów musi wpisać się w hasło „Making the world a better home” (z języka ang. czynienie świata lepszym domem dla nas wszystkich). To również globalny cel nadrzędny Grupy Saint-Gobain. Firma działa obecnie w 75 krajach na rynku budowlanym, w motoryzacji i przemyśle, a Polska jest dla niej ważnym miejscem, właśnie z uwagi na potencjał innowacyjny młodych, polskich specjalistów.

Przedstawiciele firmy oferują zainteresowanym wykorzystaniem powierzchni zarówno wsparcie organizacyjne, jak również, w wybranych przypadkach, wsparcie promocyjno–komunikacyjne.

Zdajemy sobie sprawę, że istotą innowacji jest pomysł, jednak często o jej powszechnym zauważeniu decyduje właściwa komunikacja. Dlatego inicjatywy innowatorów organizowane w naszej przestrzeni w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, które są nam bliskie branżowo chętnie wesprzemy komunikacyjnie. Nie wykluczamy też partnerstw i współprac w przyszłości – mówi Michał Ciesielski, dyrektor marki, komunikacji i cyfryzacji Grupy Saint-Gobain w Polsce.

Przestrzeń w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego będzie wykorzystywana ponadto do wspierania inicjatyw społecznych. Zainstalowano w niej mierzący kilkanaście metrów kwadratowych interaktywny ekran. Wyświetlana na nim gra pozwala zarówno uczestnikom spotkań, jak i przechodniom na gromadzenie punktów, które zamieniane są później na środki pieniężne.


Cele i wspierane organizacje będą zmieniały się co kilka miesięcy. Pierwszy z nich to pomoc w renowacji i budowie budynków na potrzeby uchodźców i osób relokowanych w Ukrainie. Projekt koordynuje Fundacja Saint-Gobain w Polsce. Udostępniający przestrzeń deklarują też chęć współpracy z szerszą grupą fundacji. Jak deklarują inicjatywa będzie nabierała tempa już w tym roku.

Projekt „Kopernikańscy Innowatorzy” oficjalnie rozpoczął się 19 czerwca. Jednym z punktów inauguracji była rozmowa z przedstawicielami Polskiej Akademii Nauk o najnowszych odkryciach w dziedzinie przeszkleń, podczas której omawiano m.in. technologie produkcji szyb, które znacząco pozwolą zmniejszyć koszty ogrzewania oraz na czym polega opracowany i wdrożony przez Grupę Saint-Gobain proces produkcji szyb o zerowym śladzie węglowym. To właśnie tak innowacyjne projekty chce promować Saint-Gobain.

Przestrzeń udostępnioną przez Saint-Gobain można rezerwować od 20 czerwca. Żeby ułatwić ten proces firma udostępniła specjalną platformę rezerwacyjną dostępną pod adresem: https://saint-gobain.calendesk.net. Więcej o samym budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przeczytacie w naszym artykule TUTAJ.

źródło: Saint Gobain

Czytaj też: Warszawa | Technologia | Szkło | Miasto | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.