Park Miejski w Kaliszu. Dzięki rewitalizacji znów tętni życiem

Jest bardzo naturalny. Park Miejski w Kaliszu to enklawa zieleni, która przyciąga mieszkańców i jest miejscem, w którym organizowane są wydarzenia kulturalne. Rewitalizacja miejsca pokazuje, że dzięki zieleni i drobnym interwencjom w architekturę można stworzyć miejsce, które po prostu cieszy.

Planty w Kaliszu wyremontowane zostały już w 2021 roku. Wykonane wtedy nowe nasadzenia zieleni pokazują, że warto czekać na efekty działania natury. Udało się tu zwiększyć powierzchnię biologicznie czynną i wprowadzić nowe gatunki roślin. Posadzono blisko 300 nowych drzew, a nowe spacerowe ścieżki wykonano w formie trawiastych dywanów.

Już 26 sierpnia w Kaliszu odbędzie się Święto Rzeki Prosny. W ramach tego wydarzenia będzie można posłuchać muzyki na żywo, w tym Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Plenerowy koncert odbędzie się w Parku Miejskim, a goście będą mogli korzystać z nowej infrastruktury. Słuchacze będą mogli korzystać ze schodów widokowych nad Prosną, które stanowią pierwszy element kaliskich bulwarów. Pobliskie alejki zyskały nawierzchnię mineralno-przepuszczalną. Teren przy moście teatralnym wyłożono granitowymi płytami. W części zieleńca wykonano nowe oświetlenie.


Zachęcam do wizyty w okazałym parku miejskim. To wyjątkowy zielony azyl otoczony rzeką Prosną i Kanałem Bernardyńskim. Pozostając w ścisłym centrum Kalisza, możemy odpocząć w otoczeniu przyrody, podziwiając jeden z najładniejszych miejskich parków w Polsce. Stąd roztacza się widok na najpiękniej położony teatr w kraju. Z parkowych alejek zobaczymy Basztę Dorotkę z pozostałościami murów miejskich, Narodowe Sanktuarium św. Józefa i kaliską cerkiew. Na granicy parku usiądziemy przy fontannie Noce i Dnie, która zachwyca nie tylko za dnia, ale i w godzinach wieczornych. Polecam. Zapraszam do Kalisza – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

źródło: Urząd Miasta Kalisza (www.kalisz.pl)

Czytaj też: Place, Skwery, Parki  | Zieleń | Miasto | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie