Paryż, Nowy Jork, Warszawa… Oto najpiękniejsze miejskie choinki

Wybraliśmy kilka choinek, które niedawno ozdobiły centra miast na całym świecie. Wśród nich są żywe, sztuczne, tradycyjne i bardziej nowoczesne. Wszystkie łączy jedno – przypominają o świętach Bożego Narodzenia i wprowadzają kolorowy akcent w zimowym krajobrazie. Tylko… która z nich jest najładniejsza?

1. Paryż, Francja:

Tradycyjnie jedno z tych drzewek, które imponują najbardziej pojawiło się w kultowej galerii Lafayette. Świadomie użyliśmy słowa “pojawiło się”, a nie “stanęło”. Paryskie drzewko zostało bowiem podwieszone pod sufitem na specjalnych linach, a na spodzie ozdobione zostało paczkami z prezentami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adriana Pereira (@adrianafbpereira)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Benedetta Marconi (@benedettamarconi)


2. Wilno, Litwa:

Stolica Litwy od kilku lat plasuje się wysoko w rankingach, w których oceniane są świąteczne drzewka. W tym roku miejska choinka symbolizuje upływający czas, skłania do refleksji i przypomina o tym, by dobrze wykorzystać dane nam życie. Wokół drzewka rozstawiono kramy z przekąskami, które przypominają tarczę zegara. Zamiast tradycyjnych bombek drzewko zdobią zębate koła.

zdjęcia: Sauliaus Žiūros


3. Warszawa, Polska:

Warszawska choinka stanęła na Placu Zamkowym. Ma 27 metrów wysokości i zupełnie nowe ozdoby. Sama iluminacja miasta jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. Co ciekawe, gdyby ze wszystkich miejskich ozdób w Warszawie zrobić jeden świetlny łańcuch miałby on 680 km długości. Dobrze, że stolica sięgnęła po energooszczędne diody eko-LED, jest ich prawie 4,5 mln.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez antek (@moniaantonov)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Free Bird (@emiwit89)


4. Rzym, Włochy:

Włosi postawili na klasykę. Choinka stanęła w centrum miasta na Placu Weneckim, tuż przed Kapitolem. Zielone drzewko zdobią czerwone bombki i lampki, czyniąc je jednym z najbardziej tradycyjnych w naszym zestawieniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Patrizia Aliberti (@tryziaa)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M A R I N A (@maricci5)


5. Nowy Jork, Stany Zjednoczone:

Jeśli Nowy Jork, to koniecznie Rockefeller Center! To właśnie w tym miejscu od wielu lat stoi najczęściej odwiedzana przez turystów choinka. Nowojorczycy są przy tym bardzo konserwatywni. Drzewko niemal każdego roku wygląda podobnie. Kolorowe ozdoby, a do tego kilka tysięcy lampek… taka formuła sprawdza się od lat, więc po co ją zmieniać?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Frances Bailey (@francesfinds)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Yasmine Leeds Wildblood (@yaswildblood)


6. Kijów, Ukraina:

Władze Kijowa w tym roku zdecydowały się na postawienie naturalnego drzewka. Jest skromniejsze niż rok temu, znacznie węższe i ma mniej ozdób. Zmiana wyszła Ukraińcom na dobre, choć niektórzy narzekają, że jej kształt przypomina… rakietę. W każdym razie, jest wystrzałowo!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez From Kiev with LOVE ❤️ (@my_kiev)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Егор Юрьевич (@i_na_ne)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tanya (@klymtata)


7. Wiedeń, Austria:

Główne drzewko w Wiedniu stanęło na placu Rathausplatz i jest częścią świątecznego miasteczka. Takiej dekoracji może pozazdrościć nie jedno miasto. Atutem jest tutaj zabytkowa zabudowa placu, która jest doskonałym tłem dla tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez KATHY M I R O (@lovemypeace)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez City Best Views? (@citybestviews)


8. Tallinn, Estonia:

Estończycy potrafią zadbać o atmosferę świąt. Tegoroczny jarmark, który stanął w centrum Tallinna został nawet uznany najpiękniejszym w Europie (czytaj tutaj)! Sukcesu nie udałoby się osiągnąć gdyby nie naturalne i skromne drzewko. Mniej znaczy więcej po estońsku wygląda właśnie tak!