Piękno spokoju. Nowe wnętrze domu w Gdańsku

To nietypowy projekt. Autorka miała za zadanie stworzyć nowe wnętrze domu w Gdańsku, ale tylko w parterowej części. Właścicieli chcieli zmian, które ułatwią im korzystanie z części dziennej oraz stworzą atrakcyjną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Wnętrze zaprojektowała Karolina Watus ze studia Leipuri Interiors. To do niej zwrócilili się klienci, dojrzałe małżeństwo, któe chciało odświeżyć część wspólną domu sprzed dwudziestu lat.

Klienci byli otwarci na moje pomysły, a kluczowym elementem ich oczekiwań było stworzenie dwukolorowej kuchni z elementami drewna oraz dodanie wyspy – tłumaczy Karolina Watus.

Mimo swojego wieku inwestorzy byli otwarci na nowoczesne rozwiązania. Projektantka zaproponowała eklektyczny styl z mocnymi akcentami modernizmu oraz obłymi kształtami. Sercem kuchni stała się wyspa o zaokrąglonych krawędziach z nacięciem w drewnie. Wyjątkowym elementem jest witryna z podświetlanymi frontami wykonanymi ze szkła witrażowego “flute”, która współgra z zaokrąglonymi frontami szafek, tworząc spójną i harmonijną całość.

W części salonu oraz jadalni projektantka skoncentrowała się na odświeżeniu zastanych elementów, bez przeprowadzania dużego remontu. Zmieniła wystrój poprzez dodanie zasłon, zmianę koloru ścian oraz wymianę mebli. W salonie na dużej ścianie pojawił się telewizor. Tuż za nim powierzchnię zajęły panele z charakterystycznym frezowaniem w kształcie łuków.


W jadalni zdecydowałam się na wymianę stołu z krzesłami na drewniane oraz dodałam komodę z żaluzjowymi frontami, która doskonale uzupełnia cały wystrój domu – dodaje autorka projektu.

Wnętrze domu w Gdańsku ma teraz ściany pomalowane na biały odcień starego marmuru z dodatkiem subtelnych dodatków sztukaterii. Dla przełamania monotonii dwie ściany pokryte zostały tapetą strukturalną w odcieniu malachitowej zieleni. Całość wieńczą dodatki – oświetlenie w stylu art deco z elementami wykonanymi z marmuru. W sumie projektowana powierzchnia objęła 120 m kw.

Projekt: Karolina Watus – Leipuri interiors leipuri.com.pl

Zdjęcia: studiokudra.pl

Czytaj też: Wnętrza | Minimalizm | Sport | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie