Piękno tkwi w prostocie. Nowa kolekcja Simon 55 dla wnętrz

Każdy wielbiciel minimalizmu zna słynne stwierdzenie będące symbolem jego twórcy  – „Less is more”. Niewątpliwie Ludwig Mies van der Rohe miał rację. Mniej znaczy więcej, a jak do tego dołożymy funkcjonalność to mamy zestaw doskonały. Na funkcjonalność naszych mieszkań składa się funkcjonalność jego poszczególnych elementów – najróżniejszych detali stanowiących razem sieć przemyślanych połączeń. Oto nowa kolekcja Simon 55.

W nowoczesnym świecie pełnym technologii chcemy, by najbliższa nam przestrzeń także była „smart”. A jednocześnie by zachowywała duszę: była osobista, niepowtarzalna, innymi słowy – „nasza”. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi najnowsza kolekcja Simon 55 od Kontakt-Simon.

Piękno kryje się w detalach. Wiedzą o tym architekci, projektanci i styliści, a także każdy, kto choć raz zmierzył się z zadaniem wykończenia wnętrz. Takimi detalami, często zapominanymi przy myśleniu o projekcie domowej przestrzeni, są elementy podstawowej infrastruktury – bez których przecież nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania! – jak kontakty czy przełączniki. Stawiamy w tym przypadku na funkcjonalność, praktyczność, ergonomię i jakość wykonania, na drugim planie pozostawiając design. Seria Simon 55 od znanej polskiej marki Kontakt-Simon to przykład, że nowoczesne technologie i estetyka mogą iść w parze.

Design pod ręką

Kolekcja Simon 55 to najnowsza propozycja tej polskiej marki o ponad 100-letniej tradycji. Jej koncepcja opiera się na idei inteligentnej przestrzeni do życia, powstałej dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Inteligentnej, czyli funkcjonalnej – ekonomicznej i ekologicznej zarazem. Jednym z aspektów, który wyróżnia serię, są praktyczne, intuicyjne metody kontroli zużycia energii, jak np. czujniki wykrywające ruch czy ściemniacze pozwalające na stopniowanie poziomu oświetlenia. Niezwykle przydatną opcją jest też możliwość sterowania urządzeniami za pomocą smartfona. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej można zdalnie zarządzać oświetleniem, roletami, markizami i wieloma innymi urządzeniami w domu. Wbudowana funkcja harmonogramów pozwala na automatyczne dostosowanie oświetlenia oraz zamykanie rolet i markiz w zależności od wschodu i zachodu słońca, niezależnie od pory roku. Te rozwiązania nie tylko pomagają w oszczędzaniu energii, ale także zwiększają bezpieczeństwo mieszkania. Dzięki możliwości zdalnego sterowania można zamknąć rolety zewnętrzne z dowolnego miejsca, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie domu.


Osprzęt elektroinstalacyjny to jednak nie tylko podyktowana funkcjonalnością infrastruktura, ale też istotny element wykończenia wnętrz i dyskretny detal dopełniający wystrój całości. Dlatego w serii Simon 55 znalazły się trzy linie eleganckich ramek do różnego rodzaju zestawień stylistycznych. Pierwsza z nich odznacza się minimalistyczną, czystą formą i matowym wykończeniem, w drugiej kompozycyjny kontrast stanowi dekoracyjna podstawa, trzecią zaś wyróżniają naturalne materiały takie jak drewno, szkło i metal. Ta różnorodność faktur i szeroka paleta kolorystyczna sprawiają, że włączniki i gniazdka z kolekcji Simon 55 mogą być swoistym akcentem aranżacyjnym dla każdego wnętrza.

źródło: materiały Kontakt Simon

Czytaj też: Detal | Wnętrza | Technologia | Polecane | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.