Plac zabaw z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Oto Flora Play od Buglo

Place zabaw mogą ułatwiać dzieciom kontakt z naturą. Firma Buglo stworzyła serię urządzeń, które zbudowano z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Ich cechą jest dobry design i harmonijne dopasowanie do otaczającej przyrody. W urządzeniach wykorzystano drewno robiniowe, dzięki któremu podkreślono naturalny charakter placu zabaw.

Wyobrażenia związane z placami zabaw często odnoszą się do podobnych obiektów – klasycznych domków, drabinek, zjeżdżalni czy huśtawek. Firma Buglo tym razem postanowiła odejść od standardowej formy urządzeń dla dzieci, wprowadzając do oferty kolekcję Flora Play. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim świetnie odwzorowuje naturalne otoczenie. Kolorystyka, forma i wykorzystane materiały spójnie wypełniają przestrzeń, sprawiając wrażenie zespolenia produktu z przyrodą.

Inspiracją dla powstania nowej serii placów zabaw była natura, a dokładniej trawy pampasowe, miskanty i trzcina. Nowe urządzenia łączą formę zaczerpniętą z przyrody z funkcjami zabawowymi – wspinaniem, podciąganiem czy zjeżdżaniem. Tym samym ich design znacznie wyróżnia się na tle powszechnie znanych urządzeń zabawowych.

Zależało nam, aby stworzyć linię urządzeń, które będą nawiązywały do natury nie tylko kształtem, ale także użytymi materiałami. Kolekcja Flora Play, z której jesteśmy dumni, to wynik prac naszych designerów nad stworzeniem urządzeń, które będą wyglądały niczym naturalny element otoczenia. Nowa bryła placu zabaw zachęca najmłodszych do odkrywania jej funkcjonalności i pozwala im poczuć bliskość natury – mówi Andrzej Sas, Członek Zarządu Buglo Play.

Andrzej Sas, Członek Zarządu Buglo Play

W ramach serii Flora Play premierowo zaprezentowanych zostało 7 urządzeń. Każde z nich to inna kombinacja odpowiednio uformowanych stalowych rur i drabinek, belek z robinii akacjowej oraz systemu lin połączonych w różnorodny sposób. Flora Play to kolekcja komplementarna dla wielu urządzeń już dostępnych w ofercie Buglo. Świetnie uzupełnia, m.in. serię Organiq nawiązującą do kształtów zwierząt. Budowa placu zabaw złożonego z urządzeń z obu kolekcji pozwala na stworzenie wyjątkowej krainy wprost z natury.

Design nowych urządzeń doskonale będzie komponował się w różnorodnych aranżacjach. Miejskie parki, ogrody czy skwery będą niemal naturalnym otoczeniem dla placu zabaw Flora Play. Z drugiej strony nowoczesne i silnie zabudowane osiedla, w których permanentnie brakuje terenów zielonych, mogą mieć ich wizualną namiastkę w użytkowej formie. W kolekcji Flora Play użyliśmy drewna robiniowego, które wyróżnia się wyjątkową odpornością na działanie czynników zewnętrznych bez potrzeby impregnacji. Styczność dzieci z fakturą naturalnego kawałka drewna stymuluje je sensorycznie dodaje Andrzej Sas, Członek Zarządu Buglo Play.

Nową kolekcję z entuzjazmem przyjmują architekci odpowiedzialni za kreowanie przestrzeni miejskich. Dostrzegają w niej duży potencjał projektowy, do którego wykorzystania zachęca niepowtarzalny design urządzeń zaprezentowanych przez Buglo.

Myśląc o placu zabaw zawsze staram się tworzyć przestrzenie inspirujące, dające dzieciom możliwość kreatywnej zabawy, obcowania z przyrodą i pięknem detali. Często używane obecnie elementy robiniowe są wspaniałym i plastycznym tworzywem do aranżacji takich parkowych placów zabaw. Możliwość łączenia czystych drewnianych elementów z nowoczesnymi, stalowymi, prostymi w formie konstrukcjami, daje ogromnie dużo możliwości aranżacji pięknych stref dziecięcych. Nowa seria Flora Play, której początkiem jest konstrukcja nawiązująca do traw, pozwala na stworzenie wielu inspirujących kombinacji. Ograniczenie kolorystyki przestrzeni dziecięcej do 2 – 3 kolorów, dodanie naturalnej nawierzchni i połączenie urządzeń z innymi propozycjami od Buglo, choćby tymi z serii Robinia Play czy popularną Modliszką z serii Organiq, w otoczeniu drzew, krzewów i zabaw wodnych, pozwoli stworzyć bajeczny plac pełen zieleni i wyzwań mówi Urszula Michalska z pracowni architektury krajobrazu Kształtownia.pl.

Kolekcja Flora Play od początku sierpnia jest dostępna w ofercie marki Buglo. Już wkrótce urządzenia z nowej serii staną się także częścią placów zabaw w różnych zakątkach świata. Więcej o serii na stronie www.buglo.pl.

źródło: Buglo

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Dzieci | Meble miejskie | Miasto | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.