PO

Podwórko na Ołbinie we Wrocławiu przejdzie metamorfozę!

Podwórko na Ołbinie we Wrocławiu zostanie wyremontowane i zmodernizowane. Celem jest poprawa funkcjonalności i estetyki podwórka wytyczonego przez ulice Jaracza, Wyszyńskiego i Orzeszkowej. Prace przy modernizacji terenu właśnie ruszyły i potrwają do wiosny 2024 roku. 

Podwórko między ulicami Jaracza, Wyszyńskiego i Orzeszkowej ma ok. siedem tysięcy metrów kwadratowych. W konsultacjach dotyczących zakresu prac brali udział przedstawiciele Rady Osiedla. Inwestycję realizują  Wrocławskie Mieszkania.

“Na podwórku są także schron oraz spory mur oporowy, które muszą zostać zachowane. Ich konserwacja oraz aranżacja w nowej przestrzeni podnoszą koszt remontu podwórka.” – Katarzyna Galewska, Wrocławskie Mieszkania

W planach jest przebudowa oświetlenia, instalacja podziemnego miejsca zbiórki odpadów. Istniejąca zieleń zostanie zachowana, a oprócz prac pielęgnacyjnych pojawią się nasadzenia połaci trawiastych oraz niskiej roślinności. Ta część prac potrwa do wiosny 2024 r. Na realizację zadań w I i II etapie remontu podwórka z budżetu miasta Wrocławia przeznaczono 5,7 mln zł. To nie koniec działań. W planach jest m.in. budowa strefy rekreacyjnej (boiska i placu zabaw). Jednak ten etap prac jest możliwy w miarę pozyskiwania finansowania z zewnątrz.

źródło, wizualizacje: UM Wrocław / www.wroclaw.pl , Wrocławskie Mieszkania / https://www.wm.wroc.pl