Porównanie grilli gazowych Broil King Royal 320 i Broil King Royal 340 Shadow

Jeśli szukasz solidnego i wydajnego grilla gazowego, który będzie służył Ci przez wiele lat, to zwrócić uwagę na produkty od Broil King. To renomowany producent o ugruntowanej pozycji na rynku, a sprzęty z jego oferty cieszą się uznaniem nawet wśród najbardziej wymagających miłośników grillowania. Jednym z największych bestsellerów jest seria Royal, dedykowana dla osób, które najczęściej grillują w kilkuosobowym, rodzinnym gronie. Który model lepiej spełni Twoje oczekiwania? Przedstawiamy tegoroczną nowość – grille gazowe Broil King Royal 320 i Broil King Royal 340 w wersji Shadow. Sprawdź koniecznie!

Grill gazowy Broil King Royal Shadow 320

Grill gazowy Broil King Royal Shadow 320 to solidny, trwały i elegancki sprzęt, który będzie Ci służył przez wiele lat. Dzięki dwustronnemu żeliwnemu rusztowi Flav-R-Cast, który posiada dwie strony (stożkową i rynienkową), grillowanie różnych rodzajów mięs stanie się niezwykle przyjemne. Wymiary rusztu wynoszą 55 x 36,5 cm, a do dyspozycji masz także ruszt do podgrzewania o wymiarach 50 x 22,5 cm. Dodatkowo, wbudowany termometr w pokrywie ułatwia kontrolę temperatury podczas przygotowywania potraw.

Zawory Linear-Flow pozwalają na precyzyjną kontrolę ciepła poprzez regulację przepływu gazu w trzech wydajnych palnikach tubowych Dual-Tube o łącznej mocy 8,8 kW. Dzięki systemowi aromatyzerów Flav-R-Wave zapewniony jest także intensywny aromat dla wszystkich potraw na ruszcie. Składane półki boczne, kółka obrotowe i zamykana szafka na butlę gazową dodatkowo zwiększają wygodę i funkcjonalność podczas grillowania.


Grill gazowy Broil King Royal Shadow 340

Jeśli szukasz niedużego sprzętu o jeszcze większej funkcjonalności, to dobrym wyborem będzie grill gazowy Broil King Royal Shadow 340. To model w eleganckiej, czarnej kolorystyce wyposażony w trzy palniki Dual-Tube o łącznej mocy 8,8 kW, oferuje szereg funkcji, które sprawią, że nawet początkujący w grillowaniu osiągną świetne rezultaty! Dzięki dwustronnemu rusztowi żeliwnemu Flav-R-Cast o wymiarach 55 x 36,5 cm, na tym sprzęcie z łatwością przygotujesz obiady dla kilku osób – od soczystych steków po marynowane kawałki kurczaka, jednocześnie pilnując gotującej się zupy na dodatkowym palniku bocznym.

Ponadto, termometr Accu-Temp da Ci pewność, że wszystkie dania będą idealnie przygotowane w odpowiedniej temperaturze, a zawory Linear-Flowumożliwią płynną regulację przepływu gazu. System aromatyzerów Flav-R-Wave zagwarantuje, że mięsa nabiorą wyjątkowego smaku. Producent zadbał także o praktyczne rozwiązania, ułatwiające organizację przestrzeni wokół grilla – butlę gazową o wadze 11 kg schowasz w zamykanej szafce, a na półkach bocznych znajdziesz miejsce na talerze, czy akcesoria.

Royal Shadow 320 vs Royal Shadow 340 – najważniejsze różnice

Oba omawiane grille gazowe Broil King z serii Royal Shadow mają dokładnie takie same wymiary dwustronnego rusztu żeliwnego (55 x 36,5 cm) i trzy główne palniki o mocy 8,8 kW.

Jednak na panelu sterowania w modelu Royal Shadow 340 możesz zauważyć także czwarte pokrętło – służy ono do obsługi palnika bocznego, który zamontowano pod półką boczną. To rozwiązanie pozwoli Ci przygotowywać w ogrodzie zarówno danie główne z rusztu, jak i dodatki – aromatyczne sosy, gotowane ziemniaki, czy smażoną cebulkę lub pieczarki. Na palniku bocznym przyrządzisz również duszone potrawy, zupy czy gulasze – nie musisz tracić pięknej pogody na spędzanie długich godzin w domowej kuchni.

Kolejną różnicą jest wykonanie półek bocznych w obu omawianych grillach. W modelu Broil King Royal Shadow 320 wykonano je z tworzywa sztucznego, natomiast Broil King Royal Shadow 340 ma znacznie bardziej wytrzymałe, stalowe półki.

 

To jedyne istotne różnice pomiędzy tymi grillami, a wszystkie pozostałe funkcjonalności są dokładnie takie same. Podejmując decyzję o tym, który model kupić, zastanów się więc, czy planujesz przygotowywać dania tylko na ruszcie głównym, czy też potrzebny Ci będzie boczny palnik, który znacznie poszerza zakres możliwości. To praktyczne rozwiązanie przyda się także do podgrzewania wody na ciepłe napoje, jeśli Twój grill jest ustawiony w miejscu stosunkowo dalekim od domowej kuchni i pozwoli Ci przygotować obiad, gdy z powodu awarii prądu nie możesz korzystać z płyty indukcyjnej w domu.

Niezależnie od wybranego modelu, możesz także rozbudować grille gazowe z serii Royal Shadow o uniwersalny rożen obrotowy lub akcesoria z systemu Do More, takiej jak: woki, brytfanny, czy stojaki.

Podsumowując, modele Broil King Royal 320 i 340 w wersji Shadow to wyjątkowe grille gazowe, które będą służyć Ci przez wiele lat! Dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom, tworzą prawdziwe, mobilne kuchnie ogrodowe!

Czytaj też: Architektura w Polsce | Gadżety | Technologia | Restauracja

źródło: Materiał Sponsorowany