Prosty sposób na modne wnętrze. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie

Projekt mieszkania w Krakowie powstał w pracowni Lessness. To studio projektowe, które specjalizuje się nie tylko w tworzeniu wnętrz, ale też ma doświadczenie w projektowaniu mebli. Zespół projektantek dobrał nowoczesne meble, które pozwoliły stworzyć nowoczesną i wygodną przestrzeń do życia.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to nietypowy układ wnętrz. Mieszkanie o dość nietypowym kształcie salonu wymagało przemyślenia hierarchii i formy wydzielonych stref. Celem było wydobycie jak najlepszej funkcjonalności. Wnętrze miało nie tylko dobrze wyglądać, ale sprostać wymaganiom mieszkańców. Wszak to ich miejsce do życia.

Mimo przywiązania inwestorów do telewizora postawiliśmy na komfortową kanapę skierowaną w kierunku okien oraz ukryty w suficie ekran projekcyjny z rzutnikiem. W mocno zabudowanej kuchni zaprojektowana została tylko jedna linia blatu, pozostawiając maksimum przestrzeni na stół. 6-osobowy, przestronny mebel w jadalni, zrealizowany według naszego autorskiego projektu jest dla tej przestrzeni subtelną, użytkową rzeźbą – opisują autorki projektu.

W ten sposób czytelnie podzielono strefę dzienną na część kuchenną (aneks), położony obok stół, przy którym domownicy mogą wspólnie spędzać czas, oraz strefa relaksu, której główną bohaterką jest pomarańczowa sofa.

Koncepcja krążyła wokół drewna i dużego stołu. Dosłownie i w przenośni. To były zdecydowane filary początków pracy nad tym projektem – wspomina Dominika Strzałka-Rogal.

Nowoczesne wnętrze jest ciepłe i przytulne w odbiorze. Wnętrze zdobi mnóstwo elementów z drewna. Oprócz zabudów są również gładkie, fornirowane ściany w salonie i przedpokoju. Dębowe powierzchnie zróżnicowano według skali, pojawiają się frezy, ramki, żłobienia, ażur w łazience. Zaprojektowano również detale z litego drewna, jak choćby uchwyty kuchenne.

Projekt mieszkania w Krakowie powstał w pracowni Lessness

Inwestorom zależało na tym, żeby powstało miejsce ciepłe, naturalne w odbiorze. Projektantom – żeby nie przeciążyć przestrzeni. Jest tu trochę zapożyczeń z mid-century modern oraz japandi, które finalnie dla wszystkich okazało się zbyt powściągliwe – dodają projektantki Lessness.

Dębowy fornir ożywiono akcentami w kolorach zieleni, pomarańczy i błękitu. Kolorystyczną gamę scalają akcenty utrzymane w złamanej bieli. Czujne oko dostrzeże tu również odcienie szczotkowanego mosiądzu na szafkach, armaturze, w detalach oświetlenia i uchwytach meblowych.

Warto zwrócić uwagę na sypialnię. Panuje tu kojący nastrój. Gładkie i lustrzane fronty w sypialni odbijają geometryczną tapetę belgijskiej firmy Khroma, a oparty na toczonych bryłach regał Tamo otwiera i zamyka wnętrze.

W sumie powierzchnia mieszkania to 60 m kw.

_

O pracowni:

Lessness to pracownia projektowa, która siedzibę ma w Krakowie. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych. W portfolio pracowni znaleźć można projekty biur, kawiarni czy salonu kosmetycznego. Wszystkie łączy wysmakowany wystrój, w którym ponadczasowy design łączy się ze sztuką. Co ciekawe, Lessness ma też na swoim koncie projekt mebli wykonanych z materiałów z recyklingu. O kolekcji mebli przeczytacie na naszej stronie TUTAJ.

projekt: Lessness (www.lessness.pl)

fot. ZASOBY STUDIO (www.zasoby.studio)

Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Eklektyzm | Minimalizm | Drewno | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie