Przystrojony na święta. Rodzinny apartament w Krakowie

Rodzinny apartament położony jest na Woli Justowskiej w Krakowie. Jego powierzchnia to 72 m kw., ale wszechobecna tu biel potęguje wrażenie przestrzeni. Tym razem mamy możliwość zobaczenia go w świątecznej aranżacji.

W tym projekcie liczyły się design i funkcjonalność. Wnętrza zaprojektowane przez pracownię kaim.work miały odpowiadać potrzebom niedużej rodziny. Architekci działali tu od samego początku, tzn. zlecenie obejmowało wykonanie projektu mieszkania wraz z zastępstwem inwestorskim. Powstała elegancka i ponadczasowa przestrzeń w stylu japandi, w której znalazło się miejsce dla perełek designu.

Architekci chcieli, aby wnętrze apartamenty korespondowało z klimatem tej części Krakowa. Wola Justowska to atrakcyjne miejsce do życia, w którym jest cicho, zielono i… przyjemnie! – To miejsce to prawdziwy azyl w którym możliwe jest spędzanie czasu na łonie natury, choć w sercu miasta. Wystarczy udać się do pobliskiego Parku Decjusza, by móc czerpać z natury pełną piersią – tłumaczą autorzy projektu.

Już po wejściu do mieszkania znajdujemy się w starannie zaprojektowanej przestrzeni. W korytarzu znalazła się ścianka z lameli, które odgradzają tę część apartamentu od salonu. Ważnym detalem są tutaj gniazdka i włączniki firmy Buster&Punch. Podłogę ozdobiono klasyczną jodełką.

Strefa dzienna składa się z dużego salonu połączonego z kuchnią. Wykorzystanie wyspy kuchennej sprawiło, że dwie części pomieszczenia zdają się istnieć odrębnie. W kuchni warto zwrócić uwagę na ściany, które ozdobiono spiekami kwarcowymi. To spieki firmy Florim. Dodatkowo ze spieku wykonano półkę oraz ozdobiono blat wyspy kuchennej. Taki zabieg wizualnie zespolił część kuchenną. Zabudowa kuchni posiada ciemne fronty, które urozmaicone zostały złotymi uchwytami. Wyspa płynnie przenika w stół z blatem z litego drewna, który dopasowany jest wyglądem do wyspy kuchennej oraz krzeseł marki Wishbone.


Salon jest kojącą oazą bieli. Przestrzeń ociepla podłoga, to również kultowa, drewniana jodełka. Centralnym punktem salonu jest biokominek, obok którego postawiono białą kanapę i fotele. Elegancki sznyt osiągnięto dzięki sztukateriom na ścianach, które wraz z gzymsami przy sufitach tworzą ciekawy efekt.

Strefę prywatną stanowią sypialnie. Mają takie same podłogi jak ta w salonie i korytarzu. Dzięki temu architekci zespoili całą przestrzeń. Główna sypialnia również jest zatopiona w bieli, ale chcąc urozmaicić przestrzeń projektanci sięgnęli po odcienie szarości i beżu. Taka gama kolorystyczna gwarantuje spokojny i przyjemny sen.

Wystrój sypialni urozmaicono sztuką. To między innymi grafiki umieszczone na ścianach. Dodatkowo wnętrze ożywiają rośliny w granitowych donicach.

_

O pracowni:

Kaim.work to pracownia projektowa, która siedzibę ma w Krakowie. Tworzy ją zespół specjalistów zajmujących się kompleksowym wykonawstwem realizacji z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Co ciekawe, oprócz architektury pracownia zajmuje się wykonywaniem stylowych mebli na wymiar. Pracowni zależy, aby każdy projektowany mebel miał swój unikalny charakter. Projektanci wykonali już wiele mebli w stylu industrialnym. Na swoim koncie Kaim.work mają wiele realizacji, które polegały na wykończeniu mieszkania pod klucz. Realizacje pracowni znajduja się głównie na terenie Krakowa i okolic. – Doświadczenie, wiedza oraz współpraca z najlepszymi firmami i producentami wyposażenia sprawia, że nasze projekty zachwycają. Ich siłą jest nie tylko atrakcyjność pod względem wizualnym, ale i znakomita jakość produktów użytych do wykończenia wnętrz – możemy przeczytać na stronie kaim.work.

zdjęcia: Polewany Photos

projekt: Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska / kaim.work

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Drewno | Kraków | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie