Przytulnie jak w domu. Kancelaria Radców Prawnych w Krakowie

To jednocześnie nowoczesne i eleganckie wnętrze. Kancelaria Radców Prawnych na Zabłociu w Krakowie to przykład tego, że miejsce pracy nie musi mieć sztywnej etykiety. O odpowiedni nastrój wnętrza zadbała Agnieszka Goryjewska, która jest autorką projektu wnętrza.

Pracując nad koncepcją wnętrza kancelarii architektka miała świadomość, że dzięki projektowaniu ma sposobność kreowania i przekształcania przestrzeni w coś więcej niż tylko funkcjonalna przestrzeń. Powstało wnętrze, które zrywa z tradycyjnym obrazem typowej przestrzeni kancelarii, tworząc osobistą strefę pracy, uwzględniające personalne upodobania inwestorki.

Kraków jest miastem pełnym historii i tradycji, otwarte na nowoczesność i rozwijające się dynamicznie. Dzielnica Zabłocie to wyjątkowe miejsce, gdzie stare kamienice ożywają nowymi, świeżymi pomysłami. To właśnie tutaj znajduje się kancelaria radców prawnych, prowadzona przez młodą i energiczną kobietę, która pragnęła stworzyć coś niebanalnego zarówno dla swojego zespołu, jak i klientów.

Projekt wnętrz autorstwa Agnieszki Goryjewskiej wybija się poza tradycyjne wnętrza kancelarii prawnych, oferując coś absolutnie unikalnego. To miejsce emanuje świeżością i elegancją, a kolorystyka wnętrza przywodzi na myśl włoskie klimaty i słońce południa. Energetyczny kolor koralowy pojawia się jako dominujący akcent w gabinecie i sali konferencyjnej, nadając im charakteru i energii.

Wnętrze kancelarii emanuje ciepłem dzięki wykorzystaniu beżów, bielonego dębu, koloru kości słoniowej oraz ceglastych i terakotowych akcentów. Te subtelne odcienie tworzą spójność i harmonię w całym wnętrzu, nadając mu jednocześnie przytulny i luksusowy charakter.


Odrobinę klasyki w projekcie wprowadza użycie łuków jako nisz, które subtelnie rozbijają przestrzeń, nadając jej wyjątkowego charakteru. Pionowe pręty drewniane, układane półkoliście, wydzielają przestrzenie biurowej kuchni i recepcji, dodając lekkości i strzelistości całemu wnętrzu.

Gabinety i sala konferencyjna są wydzielone od reszty przestrzeni szklanymi ścianami o parametrach akustycznych, co zapewnia odpowiednią prywatność i spokój. Mimo swojej elegancji, całość wnętrza ma także domowy charakter, co jest niezwykle ważne dla klientów korzystających z usług kancelarii. Tu nie ma ciężkich mahoniowych mebli; wnętrza są projektowane z lekkością i kobiecością, co nadaje przestrzeni unikatowy charakter.

Modne tekstylia, ażurowe zasłony z tkaniny, tapicerki mebli typu bukle, klimatyczne plakaty i dodatki nadają przestrzeni osobistego i wyjątkowego charakteru.

projekt: Agnieszka Goryjewska

zdjęcia: Patryk Polewany – Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Cegła | Ciekawostki | Styl loftowy we wnętrzach  | whiteMAD na Instagramie