Regał gra tu główną rolę. Mieszkanie na Mokotowie w Warszawie

Mieszkanie położone jest na Mokotowie Warszawie, a projekt jego wnętrza powstał dla pary z nastoletnim synem. Inwestorzy chcieli stworzyć idealne miejsce do życia. Ich wizję urzeczywistnić pomogła architektka wnętrz Maja Dembowska.

Projekt wnętrza powstał w pracowni Dembowska Studio Architektury. Zadaniem architektki było stworzenie funkcjonalnego i wygodnego wnętrza dla rodziny z nastoletnim synem. Inwestorzy byli zaangażowani w proces projektowy. Zależało im, aby całe mieszkanie było spójne, by wszystkie faktury i kolory dobrze razem “działały”.

Mieszkanie ma 110 m kw. powierzchni. Spory metraż pozwolił stworzyć przestrzeń dla każdego domownika. Jednak sercem lokalu jest strefa dzienna – to salon połączony z aneksem kuchennym. W tej części ustawiono stół do wspólnych posiłków. To drewniany stół z blatem ze spieku, który posiada efekt rdzy.

Mieszkanie na Mokotowie w Warszawie jest jasne. Dominuje tu naturalna paleta barw, która jest tłem dla dodatków, w tym rodzinnych pamiątek. Właściciele mają dużą kolekcję książek, dlatego głównym punktem salonu stał się regał, na którym ustawiono wybrane pozycje z księgozbioru. Książki stały się tłem dekorującym przestrzeń.


W projekcie nie zabrakło sprytnych rozwiązań. Aby zniwelować podział między kuchnią a salonem wyburzono część ściany działowej, ale mniej więcej do połowy wysokości. W ten sposób ścianka za sofą przesłania kuchnię, ale wizualnie nie pomniejsza pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na zabudowę w kuchni – zamiast tradycyjnych szuflad w części zamontowano wysuwane skrzynki, w których można trzymać warzywa.

W sesji wykorzystano prace malarskie Doroty Dakoty Pawiłowskiej oraz produkty takich marek jak BoConcept, BM-Housing, Nap, Comforty.

O pracowni:

DEMBOWSKA studio architektury powstało z pasji do pięknych wnętrz. O tym, że Maja Dembowska będzie pracować w zawodzie architekta zdecydowała już w szkole podstawowej. Edukację zdobyła na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a doświadczenie pracując w biurach architektonicznych w Polsce i zagranicą. – Wszystko prowadziło mnie do miejsca, w którym znajduję się teraz. Do własnej pracowni, gdzie z wielką radością mogę skupić się na spełnianiu potrzeb i realizacji marzeń indywidualnych Klientów – mówi architektka. Dzięki wyczuciu estetycznemu  połączonemu z wiedzą techniczną w pracowni DEMBOWSKA studio architektury powstają przede wszystkim funkcjonalne, praktyczne i spójne wnętrza. 

Projekt: DEMBOWSKA studio architektury (www.dembowska.com.pl)

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki (www.marcingrabowiecki.pl)

Stylizacja: Eliza Mrozińska

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Eklektyzm | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły