Robi wrażenie. Zielone torowisko na ulicy Puławskiej w Warszawie

Tramwaje Warszawskie prowadzą kolejne inwestycje związane z zazielenieniem torowisk w mieście. Wkrótce tramwaje ponownie pojadą ulicą Puławską, gdzie powstało imponujące zielone torowisko.

Tramwaje pojadą tędy po wakacjach. Zielone torowisko na ulicy Puławskiej powstało z wykorzystaniem rozchodnika. W sumie w Warszawie długość zielonych torowisk wynosi już 30 km.

Nowy, zielony odcinek docelowo będzie miał 600 m długości i obejmuje odcinek od ulicy Olszewskiej do Madalińskiego. Odcinek ten połączy wcześniej remontowane tory z powstającym czterotorowym węzłem przy dawnym kinie Moskwa.

Zielonych inwestycji jest więcej. Kolejne podobne torowisko pojawi się na Woli. Kolejne nowe zielone odcinki to tory na Chałubińskiego i w al. Niepodległości, od ul. Nowogrodzkiej do Nowowiejskiej i dalej aż do placu Politechniki.

Rozchodnik jest niezwykle wdzięczną rośliną w kwestii stosowania go na torowiskach. Rozchodnik to bylina, która nie wymaga podlewania i kwitnie na wiele kolorów.


Nowe torowiska wykonuje firma Werde. Przez najbliższe trzy lata pracownicy firmy będą zajmować się pracami utrzymaniowymi. W sumie koszt inwestycji w zielone torowiska wynosi 6,5 mln zł. Budowane nowe trasy wzdłuż Kasprzaka, na Gagarina i do Wilanowa będą miały zielone torowiska. Łączna długość nowo zbudowanych tras z zielonymi torami przekroczy 10 km. Przy nowych torach będą posadzone wysokie, wyrośnięte drzew.

źródło: UM Warszawa:

Czytaj też  Komunikacja miejska | Zieleń | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie