Samsung zaprosił projektantów, by stworzyli ikonę. Oto telewizor The Serif

Domowa rozrywka nie musi już odbywać się na czarnych ekranach, zamkniętych w obudowach bez wyrazu. Tym razem koreański producent sięgnął po zewnętrznych designerów, by stworzyli pełnoprawny Smart TV, który nawet wyłączony będzie świetnie wyglądać. Tak powstały telewizory The Serif, The Sero oraz The Frame.

The Serif to nowość. Na polskim rynku ten model zadebiutował jesienią. Do współpracy nad jego wyglądem Samsung zaprosił paryską firmę braci Ronan & Erwan Bouroullec. Duet tworzył już dla takich marek jak VITRA czy HAY, dlatego fani dobrego designu będą zdawać sobie sprawę, z jaką technologiczną ciekawostką mamy do czynienia tym razem.

Telewizor The Serif ma nowoczesny wygląd, który delikatnie nawiązuje do stylu retro. W ten sposób powstało urządzenie, które we wnętrzach będzie dobrze wyglądać nawet za 10 czy więcej lat. Aby osiągnąć ten efekt projektanci zaproponowali ramkę, w której głębi umieszczono wysokiej jakości ekran. Telewizor wyposażony jest w metalowy stojak, który idealnie współgra z ramą. Nogi można łatwo odczepić, dzięki czemu The Serif można ustawić na półce czy stole. Wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy – to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do małych wnętrz.

Kable? I na to znalazł się sposób. W nogach urządzenia projektanci umieścili specjalne żłobienia, w których można ukryć przewody.

Ale to nie koniec zalet The Serif. Kiedy nie oglądamy telewizji na ekranie można wyświetlać delikatne wzory przypominające obraz. Projektanci Ronan i Erwan Bouroullec zaprojektowali nowe elementy do Trybu Ambient, który pozwala wyświetlać wzór liścia i materiału o wyszukanej fakturze. Esteci będą zachwyceni! Urządzenie jest dostępne w trzech rozmiarach: 43, 49 i 55 cali.

Kolejnym telewizorem idealnym dla fanów designu, którzy aktywnie korzystają z cyfrowych rozrywek jest The Sero. Model ten jest naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami. Producent umieścił go w kategorii Lifestyle, ale wspólnie w redakcji uzgodniliśmy, że z powodzeniem sprosta też zadaniom biurowym. I tutaj pojawia się ciekawostka, “sero” w języku koreańskim oznacza “pionowy”. Urządzenie ma wbudowany mechanizm, który może obracać ekranem ustawiając go w poziomej lub pionowej pozycji. Oglądasz film w telefonie i chcesz kontynuować w telewizorze? Wystarczy telefonem dotknąć obudowy, a klonowanie obrazu ze smartfona na telewizor rozpocznie się automatycznie1. Oglądasz relację na żywo na Facebooku? Dotknij telefonem ramki telewizora The Sero, a urządzenie automatycznie ustawi ekran w pozycji pionowej, by pokazać jak największy obraz transmisji. Genialne!

Kiedy nie korzystamy aktywnie z The Sero, można go szybko zmienić w atrakcyjny wizualnie dodatek wnętrz. Do wyboru mamy aż pięć trybów portretowych do wyświetlania w orientacji pionowej: Plakat, Zegar, Moje Zdjęcia, Ściana Dźwięku i Kinografika.

Świetną jakość obrazu urządzenia zapewnia potężny Procesor Quantum 4K. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji nawet starsze filmy będzie można oglądać w lepszej jakości – urządzenie wykorzysta Inteligentne Skalowanie i zaprezentuje obraz możliwie zbliżony do jakości 4K. Gadżet dopełniają potężne głośniki umieszczone w podstawie. Oferują one format dźwięku 4.1 i mają 60 W mocy. To wystarczy, by rozkręcić każdą domówkę.

Nasze zestawienie wieńczy telewizor The Frame, który swym wyglądem przypomina obraz. Urządzenie może wyświetlać na ekranie wybrane dzieła sztuki z najsłynniejszych muzeów na świecie. Ten model z powodzeniem można powiesić na ścianie, tuż obok rodzinnych zdjęć czy pamiątek. Jego dobrą ekspozycję we wnętrzu umożliwiają wymienne ramki, które mają różne kolory: grafitowy, orzechowy, czarny, beżowy i biały. Każdy z trzech opisanych tu modeli jest pełnoprawnym Smart TV, co znaczy, że swoje ulubione aplikacje jak YouTube czy Netflix będziecie mieć zawsze pod ręką. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o The Frame to polecamy nasz poprzedni tekst o tym modelu, jest on dostępny TUTAJ.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Technologia | Sztuka | Detal

fot.: materiały prasowe Samsung

1 The Sero jest kompatybilny z wybranymi urządzeniami mobilnymi, posiadającymi system operacyjny Android lub iOS. * Funkcja Dotknij i Wyświetl jest dostępna dla urządzeń Samsung Galaxy w wersji Android 8.1 i nowszej. Usługa działa tylko wtedy, gdy urządzenie mobilne jest odblokowane. *Funkcja Automatycznego Obracania jest dostępna dla urządzeń Samsung Galaxy z wersją Android 10 i wyższą. *Funkcja Airplay 2 aktualnie obsługuje tylko poziome odzwierciedlanie ekranu. Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły