Stacja Łódź Śródmieście – tak będzie wyglądać podziemna stacja!

Stacja Łódź Śródmieście będzie jednym z najważniejszych hubów komunikacyjnych dla wielu Łodzian. Właśnie poznaliśmy wizualiację Stacji Łódź Śródmieście, która zajmie aż trzy podziemne kondygnację oraz czwartą na powierzchni. Podróżując pod ziemią, mieszkańcy w dosłownie kilka minut dostaną się z jednego końca miasta na drugi.

Czasy przejazdu przez Łódź będą krótsze m.in. dzięki trzem stacjom, które powstają na trasie tunelu. Pierwsza jest zlokalizowana na Kozinach, u zbiegu Drewnowskiej i Włókniarzy, druga – na Polesiu, zaraz obok Manufaktury. Wiele dzieje się obecnie na placu budowy trzeciej z nich. Stacja Łódź Śródmieście to jeden z najważniejszych obiektów powstających w centrum. Po zakończeniu inwestycji łodzianie będą mogli dotrzeć stąd pociągiem w zaledwie kilka minut na Teofilów – jadąc w stronę stacji Łódź Żabieniec, na Karolew – wybierając skład jadący na stację Łódź Kaliska, a nawet na Widzew.

Wizualizacja Stacji Łódź Śródmieście

Na trzech kondygnacjach stacji Łódź Śródmieście znajdą się perony, lokale handlowo-usługowe i pomieszczenia techniczne. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap budowy ścian szczelinowych. Na placu budowy będą działy się też prawdziwe technologiczne cuda. Choć wokół powstaje podziemny obiekt – ruch tramwajowy będzie przez cały czas utrzymany. Inżynierowie zbudują tymczasowe torowisko – wszystko po to, żeby mieszkańcy mogli dalej korzystać z tej linii. Gdy tramwaje zaczną po nim kursować, rozpocznie się budowa elementów stacji od strony ul. Piotrkowskiej. W sumie torowisko będzie przenoszone czterokrotnie.

źródło, zdjęcia: UM Łódź / www.lodz.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Łódź | Komunikacja miejska | Dworzec kolejowy | whiteMAD na Instagramie