Start drugiej edycji konkursu artystycznego PEKAO ART_stories!

Bank Pekao S.A. rozpoczął drugą edycję konkursu artystycznego PEKAO ART_stories. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim talentem. Zadanie konkursowe polega na przestawieniu, na co artysta przeznaczyłby dodatkowe środki finansowe pozyskane np. z pożyczki ekspresowej Pekao. Laureat konkursu za główną nagrodę otrzyma 20 tys. zł. Do wygrania będą także trzy nagrody dodatkowe, każda po 2 tys. zł.

Na Instagramie @bankpekaosa i stronie kampanii pekaoartstories.pl ruszyła kolejna edycja konkursu PEKAO ART_stories. Podobnie jak w poprzedniej edycji, artyści za pomocą swoich dzieł mają szansę pokazać, jak postrzegają współczesny świat bankowości. Tym razem prace konkursowe mają nawiązywać do spełnionych planów i marzeń artystów po uzyskaniu dodatkowych środków z Pekao np. w formie pożyczki: „Na to, co Cię ucieszy! Czyli na co?”. Odpowiedzią na te pytania mają być złożone do konkursu dzieła.

Bank Pekao poprzez konkurs zachęca wszystkich artystów, zajawkowiczów, pasjonatów i twórców aby odważyli się i podjęli  wyzwanie. Do wygrania jest nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz trzy nagrody dodatkowe po 2 tys. zł. Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie konkursu oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swoich prac i twórczości.

Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą zostać przygotowane w formie: plakatu, obrazu, grafiki, fotografii, wideo, lub zdjęcia rzeźby/instalacji/obiektu. Ważne, aby odzwierciedlały duszę artysty i nie ważyły więcej niż 512 MB. Po akceptacji regulaminu konkursu i wypełnieniu wniosku, należy je wgrać na dedykowanej stronie konkursu pekaoartstories.pl do 8 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia br.


Dzieła artystyczne zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury w składzie: Martyna Nowakowska – dyrektor ds. zarządzania wizerunkiem w Banku Pekao S.A., Joanna Gerlee – współwłaścicielka i dyrektor kreatywna agencji Digital Kingdom, prof. Prot Jarnuszkiewicz – prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki – artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii.

Każda osoba, która maluje, fotografuje, przygotowuje grafiki, animacje czy materiały wideo, może wziąć udział w konkursie. W ramach pierwszej edycji konkursu przesłano ponad 1000 zgłoszeń, z czego do konkursu zakwalifikowano aż 738 prac. Wyróżnione prace konkursowe są dostępne do obejrzenia na stronie pekaoartstories.pl. Na tej samej stronie oraz na Instagramie banku @bankpekaosa  zamieszczono niezbędne informacje na temat warunków uczestnictwa w konkursie.

Bank Pekao S.A. na polu sztuki i nowych technologii działa już od dawna. Od listopada 2021 gromadzoną przez dziesięciolecia przez Pekao S.A. kolekcję dzieł sztuki można oglądać, odwiedzając na stronie banku wirtualną galerię. Znajdziemy tam blisko 1200 zachwycających eksponatów – w tym zarówno dzieła twórców sztuki dawnej takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski, jak również prace współczesnych artystów, m.in. Tadeusza Dominika, Jerzego Nowosielskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego i Bożenny Biskupskiej. Pekao wspiera również artystów i instytucje kultury. Bank właśnie objął swoim mecenatem wystawę „Projektant. Wojciech Jarzębowski”, którą do 15 maja 2024 roku można obejrzeć w Pałacu Czapskich w Warszawie.

źródło: materiały prasowe PEKAO

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Fotografia | Grafika | whiteMAD na Instagramie

Zwycięskie prace I edycji konkursu:

 

W konkursie zwyciężyła animacja projektu Michała Dziedzica. Kolejne trzy prace zdobyły wyróżnienia:

Artykuł sponsorowany.