SUPERFLY Wine w Warszawie. Niewielki lokal z oryginalnym wystrojem

Jego projekt wykonał architekt Oskar Firek. SUPERFLY Wine to bar i sklep, który znajduje się na warszawskim Powiślu w inwestycji Moderna Powiśle przy ulicy Zajęczej. Minimalistyczne wnętrze jest ciemne i eleganckie i stanowi tło dla smakowitych trunków.

SUPERFLY Wine bar ma zaledwie 35 m kw. powierzchni. Jego wystrój stanowi połączenie eklektyzmu z surowością inspirowaną popularnymi w Skandynawii minibarami. W sumie lokal składa się z Sali dla gości, toalety, baru i zaplecza kuchennego. Oskar Firek pracował na zastanym układzie funkcjonalnym, który wykonany został przez dewelopera.

Architekt zaprojektował ściany, sufit i posadzkę jako minimalistyczną skorupę, którą wypełnił ekscentrycznymi dodatkami i meblami w stylu vintage. Kafelki ułożone na podłodze są w większości szare, a ich monotonię przełamują inne, na których dostrzec można czarne figury geometryczne. Wrażenie oszczędnego wyrazu widać też na ścianach – te zdobią jedynie gliniane tynki. Miało być surowo i neutralnie. Udało się.

Niewielki metraż stanowił spore wyzwanie. Dzięki kompromisom projektant zmieścił niezbędne meble i przedmioty. Goście mogą siedzieć na sofie, w większym gronie przy stolikach, przy barze lub samodzielnie w oknie.


Kolorystyczną odskocznią jest toaleta. Odważne barwy zdecydowanie wyróżniają pomieszczenie. Zielone ściany zdobi lustro z grubą, fioletową ramą, które przypomina kleks rozlanego wina.

projekt: OSKAR FIREK ARCHITECTS (www.oskarfirek.com)

fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Wnętrza | Bar  | Minimalizm | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły