To raj minimalistów. Nowoczesny dom pod Łodzią

Ma aż 320 m kw. powierzchni. Dom pod Łodzią zaprojektowała Anna Maj, która prowadzi autorską pracownię projektową. Sporej wielkości przestrzeń wypełnił minimalistyczny design, jasne meble i dodatki.

Inwestycja THROUGHglare została zrealizowana w zacisznej dzielnicy rezydencjalnej pod Łodzią. W znacznej mierze projekt został zrealizowany na jednej, parterowej kondygnacji, natomiast konstrukcja więźb dachowych pozwoliła na zastosowanie nietypowych rozwiązań – między innymi był możliwy udźwig dodatkowego pomieszczenia, do którego prowadzą schody wspornikowe.

Pragnieniem inwestorów było stworzenie nowoczesnych i harmonijnych wnętrz, które stworzą atrakcyjną przestrzeń do odpoczynku. Przestrzeń już od pierwszych założeń miała być lekka i zwiewna, wykorzystująca maksymalnie dużą ilość jasnych kolorów i drewna. Zależało im na ograniczeniu do minimum wszelakich ciemnych odcieni, w których czuliby się niekomfortowo. Jak podkreślała inwestorka „…tylko w jasnych przestrzeniach czuje się świetnie i mogę oddychać…”. I tak narodziła się koncepcja THROUGHglare.

Powstałe wnętrza, wykorzystują przyjemne dla oka odcienie z palety bieli, beży i odcieni kawowych. Wprowadzenie dodatkowo oświetlenia o ciepłym kolorze, podkreśla głębię i buduje intymny nastrój.

Jak rozplanowano układ wnętrz? Salon został oddzielony od sali kinowej szklanymi panelami przesuwnymi, dokładnie taki sam zabieg został zastosowany w sypialni, gdzie panele oddzielają garderobę od głównej łazienki. Dzięki temu te zróżnicowane przestrzenie funkcjonalne mogą się łączyć bądź w razie potrzeby pozostać odseparowane. Zgodnie z wytycznymi projektu, w każdym z pomieszczeń została wykonana zabudowa meblowa na wymiar.


W koncepcji różnorodność odzwierciedlona została w teksturach i fakturach 3D. Zastosowane zostały elementy takie jak mikrocement na suficie, ryflowane szkło w panelach przesuwnych osadzonych w profilach metalowych jak i płytki o strukturze tkaniny “Room White” marki Atlas Concorde, które subtelnie różnicują całość. Ręcznie namalowane obrazy odzwierciedlają energię inwestycji jednocześnie ożywiając wnętrza w wysublimowany sposób.

odpowiednio dobrana sztuka we wnętrzach ndaje im charakter, identyfikując przestrzeń – mówi Anna Maj.

W projekcie wykorzystano lampy podłogowe „Toio” marki Flos, stół “Slim” marki Arco, krzesła „NK-16M”marki Woodica, czy lampy wiszące “Lantern” marki New Works.

projekt: Anna Maj (www.annamaj-interiors.com)

fot. Radek Słowik (www.bilbil.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Łódź | Styl Japandi | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie