Toast na Pradze! Zaglądamy do wnętrza nowej restauracji

Można tu zjeść sezonowe “talerzyki”, a wieczorem spróbować wina. Restauracja Toast znajduje się na warszawskiej Pradze. Za klimatyczne wnętrze lokalu odpowiada pracownia Dash Interiors.

Toast to małe miejsce, ale z wielkim wnętrzem! Eklektyczna przestrzeń powstała w we współpracy architektek z inwestorem. Restauracja Toast opiera się na koncepcie, który zakłada serwowanie małych dań, w których sezonowe składniki grają ważną rolę.

Kiedy usłyszałyśmy o tym koncepcie, zgodziłyśmy się na podjęcie współpracy z właścicielami Toastu, zwyczajnie to czułyśmy. Podczas tworzenia tego miejsca myślałyśmy głównie o tym, żeby klimat tego wnętrza oddawał główne założenia właścicieli – mówią Daria Wachowicz i Martyna Kupis.

Architektki chciały stworzyć przestrzeń, która będzie minimalistyczna w formie, ale poprzez zestawienie prostych form ze szlachetnymi teksturami, kolorami i wzorami będzie odbierana jako luźna i przytulna.

Projekt tworzyłyśmy bardzo intuicyjnie, a praca nad nim była dla nas na tyle twórcza i przyjemna, że odpoczywałyśmy przy nim – przyznają autorki projektu.

Ascetyczna przestrzeń została wypełniona odważnymi elementami. Centralną pozycję w przestrzeni zajmuje główny stół o owalnym kształcie. Stół łączy w sobie mocny i wyrazisty wzór na blacie, który zestawiony został z charakterystyczną podstawą. Z jednej strony to lustrzana noga w formie prostopadłościanu, a z drugiej walec, który utrzymuje konstrukcję, a jego kolor nawiązuje do wzorów na blacie.


Wykorzystane w aranżacji drewno ma ocieplać przestrzeń. Stąd pojawił się pomysł na drewniany, zaoblony bar oraz wprowadzenie czeczotu. Fani wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na krzesła projektu A. Jacobsena. Krzesła zostały zestawione z innymi modelami, które nadają wnętrzu klimatu vintage. Całość uzupełniono wysokimi cokołami w szachownice, marmurowymi ponadczasowymi stolikami, błękitem na suficie oraz bordo w drugiej części lokalu.

Całość wieńczy oświetlenie. Jest dyskretne i wprowadza przytulną atmosferę. Można tu poczuć dobrą energię, a na takim wrażeniu projektantkom zależało najbardziej!

_

O pracowni:

Dash Interiors to autorska pracownia, która specjalizuje się w projektowaniu architektury wnętrz. W portfolio pracowni są realizacje zarówno domów jednorodzinnych, mieszkań jak i miejsc publicznych takich jak restauracje. Pracownię prowadzą Daria Wachowicz i Martyna Kupis. Wcześniej już wielokrotnie publikowaliśmy artykuły autorstwa Dash Interiors, wybrane projekty można znaleźć TUTAJ.

projekt: Dash Interiors

fot. Mood Authors

Czytaj też: Warszawa | Wnętrza | Restauracja  | Detal | Meble | whiteMAD na Instagramie