konkurs make me
Konkurs make me! 2019 - finaliści w towarzystwie przedstawicieli jury

Trwa konkurs make me! 2020. Zgłoś się i dołącz do najzdolniejszych

Konkurs make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Zgłoszenia udziału w wydarzeniu można przesyłać do końca czerwca tego roku.

make me! to konkurs dla projektantów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Nabór do tegorocznej edycji konkursu został przedłużony z powodu przeniesienia terminu festiwalu na wrzesień 2020 ze względu na COVID-19.

Projektancie, projektantko, może ten niecodzienny czas okazał się dla Ciebie inspirujący i stał się impulsem do zaprojektowania nowych rozwiązań. Podziel się nimi! Dziś, bardziej niż dotychczas, potrzebujemy innowacyjnego myślenia i refleksji nad wcześniejszymi wyborami – zachęca koordynatorka konkursu, Katarzyna Ludwisiak.

W 2019 roku zgłoszenia do konkursu przesłało 148 projektantów z całego świata. Oprócz zgłoszeń polskich studentów, absolwentów oraz projektantów, do konkursu wpłynęły aplikacje z takich krajów, jak Egipt, Francja, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Korea Południowa, Włochy, Anglia, Holandia, Hong Kong, Rosja, Szwecja, Słowacja, Kanada, Austria, Izrael, Turcja, Argentyna, Mołdawia, Hiszpania, Czechy czy Norwegia. Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu nagrodę główną 50 tys. zł PARADYŻ AWARD ufundowaną przez Ceramikę Paradyż oraz nagrodę specjalną Interprint 5 tys. zł, otrzymali Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto) za projekt “The One Dollar Glasses”, o tym ostatnim projekcie przeczytacie w naszym artykule TUTAJ. Nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez Łódź Design Festival, otrzymał Mateusz Mioduszewski za projekt “ASHka – ceramika z popiołu”, o tym niezwykłym projekcie z popiołu przeczytacie TUTAJ.

Konkurs służy także temu, żeby wyłaniać projekty, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania współczesności. Termin naboru przedłużyliśmy między innymi po to, żeby mogły dotrzeć do nas zgłoszenia projektów odpowiadających na aktualną sytuację na świecie. Chcemy dać projektantom szansę, żeby zaproponowali rozwiązania adekwatne do tego, co dzieje się dookoła nas – mówi dyrektor ŁDF, Michał Piernikowski.

konkurs make me


Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, międzynarodowe jury, które podczas tegorocznej edycji będzie obradowało w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Boaz Katz, Szymon Hanczar, Luca Nichetto, Agata Nowotny, Mariusz Włodarczyk, Jerzy Porębski, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń, jury wybierze około 20 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej, przygotowanej w ramach 14. ŁDF.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie makeme.lodzdesign.com, tam również znajdziecie szczegółowe informacje na temat konkursu.

Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź. ŁDF dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 17-2 września 2020. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej informacji na stronie lodzdesign.com oraz makeme.lodzdesign.com.

Czytaj też: Łódź | Identyfikacja wizualna | Meble miejskie | Ceramika

źródło: materiały prasowe Łódź Design Festival

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły