Tubądzin inspiruje: najnowsza kolekcja ceramiki w otoczeniu dzikiej przyrody

Projektanci Dorota Koziara oraz Maciej Zień byli gośćmi specjalnymi spotkania w Hotelu Warszawa,  w którym najnowsze kolekcje Ceramiki Tubądzin zaprezentowano w otoczeniu dzikiej przyrody. 

Wydarzenie, podczas którego zaproszeni goście mogli obejrzeć kolekcje Cielo e Terra by Dorota Koziara oraz Grand Beauty – kreację Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin i osobiście porozmawiać z projektantami, odbyło się w odremontowanym i odrestaurowanym Hotelu Warszawa. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce, kiedyś symbol przedwojennej Warszawy i najwyższy drapacz chmur II Rzeczpospolitej. O historii tego budynku pisaliśmy tutaj.

Dla Ceramiki Tubądzin działania w ramach zrównoważonego rozwoju są priorytetowe. Trendy zero waste, powrotu do natury oraz zwracania się ku ponadczasowej jakości widoczne są w  kolekcjach firmy i we współpracy z wybitnymi projektantami. Dlatego też do współpracy kuratorskiej przy organizacji wydarzenia firma zaprosiła Monikę Kucię, dziennikarkę i kuratorkę kulinarną (www.sialababamak.pl) oraz florystki z Kwiatostanów. Warsztatu Natury z Torunia. Dzięki roślinnej aranżacji płytki ceramiczne pojawiły się w nowych kontekstach, przypominając o swoim naturalnym pochodzeniu.

Podczas rozmowy z rzeczniczką prasową Grupy Tubądzin, Agatą Grendą, projektanci dzielili się z publicznością swoimi inspiracjami oraz zdradzili w jaki sposób powstały ich kolekcje, co w pracy nad płytką ceramiczną jest najważniejsze oraz w jaki sposób zmieniały się gusta i wymagania Polek. 

Natura zawsze była moją wielką inspiracją. Kolekcja Cielo e Terra powstała z zachwytu polskim pejzażem. Chciałam też, żeby była jak klocki, których architekci mogą używać, by realizować własne wizje. Kolorystyka kolekcji została przestudiowana w taki sposób, żeby harmonijnie współgrać z pejzażem w przypadkach, kiedy projektanci będą używać tych materiałów na fasadach budynków jak i we wnętrzach. Gama 9 kolorów mojej kolekcji zapewnia zawsze harmonijne połączenia, nawet kiedy architekt chciałby wykorzystać w jednym projekcie wszystkie kolory razem.  Niezwykle ważna była dla mnie jakość, wysokie walory spełniające wymagania techniczne pod kątem miejsc publicznych i prywatnych,  a to zapewnia właśnie barwienie w masie – technologia, w której produkowana jest kolekcja oraz wielki format. Dzięki możliwościom technologicznym Ceramiki Tubądzin udało się to idealnie – powiedziała Dorota Koziara.

Naszą rozmowę z Dorotą Koziarą przeczytasz tutaj.

Polki bardzo dbają o jakość i przywiązują wagę do szczegółów. Potrafią też niezwykle docenić piękno. W projektowaniu cenię sobie ponadczasowość i oryginalność. Zawsze chciałem pójść krok dalej, przekraczać granice, a Tubądzin to bardzo odważna firma, dla której nie ma praktycznie żadnych technologicznych ograniczeń. Współpracujemy już 10 lat i nasze kolekcje sprzedają się na całym świecie  – powiedział Maciej Zień.

Ponadto zaproszeni dziennikarze wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Włodarczyk i Alicję Chajewską, twórczynie Kwiatostanów, podczas których komponowali swoje sadzonki, tak, aby nie wychodzić z wydarzenia z nieekologicznymi gadżetami, ale z własnym „lasem” w probówkach i lnianych torebkach. Ten souvenir prosto z natury miał przypominać o tym, że sami, własnymi rękami możemy zrobić dla planety najwięcej. Zobaczcie sami, jak spędziliśmy ten inspirujący dzień z Tubądzin.

fot. materiały prasowe / Kamil Białas

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły