Ulica skorupki w Łodzi - po przebudowie

Ulica Skorupki w Łodzi zostanie wyremontowana. Chcieli tego mieszkańcy!

Ulica Skorupki w Łodzi zostanie niebawem wyremontowana i zmodernizowana. Zmieni się nie tylko jej układ funkcjonalny, ale także estetyka i ilość zieleni. Ulica z nieco zaniedbanej i ruchliwej drogi ma zmienić się w spokojną uliczkę, w której znajdzie się więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. Przebudowa ruszy już 21 sierpnia. Projekt modernizacji ulicy wybrali łodzianie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ulica Skorupki w Łodzi – przebudowa

Prace prowadzone będą od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego. Podczas przebudowy ulica będzie zamknięta dla ruchu. Zapewnione będą wjazdy docelowe.

Projekt przewiduje wymianę chodników i małej architektury oraz wprowadzenie zieleni przyulicznej. Dzięki nowej aranżacji miasto zyska kompletny i spójny ciąg przestrzeni publicznej od budynku łódzkiej Archikatedry do Hali Sportowej przy ul. Stefanowskiego. Zachowane zostaną w większości istniejące, miejsca parkingowe, które zostaną poprzedzielane rabatami preriowymi. Zastosowana roślinność nie będzie wymagała specjalnej pielęgnacji, za to będzie skutecznie poprawiać retencję wody oraz będzie schronieniem dla ptaków, owadów czy małych zwierząt.


Koncepcja przewiduje także, wprowadzenie kontrapasa rowerowego, nowe oznakowanie poziome wpłynie na uporządkowanie organizacji ruchu i wzrost bezpieczeństwa. Projekt zakłada również wyeksponowanie budynku zabytkowej wozowni Richterów za pomocą przedpola z zielenią oraz ławkami. Przewidziano także rezerwę pod stację roweru miejskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wólczańską.

źródło: UM Łódź / lodz.pl