W kolorach drewna. Eklektyczne mieszkanie we Wrocławiu

To przestrzeń dla miłośników eleganckich rozwiązań i nowoczesnego designu. Eklektyczne mieszkanie znajduje się we Wrocławiu. Projekt jego wnętrza powstał w pracowni Habitat Wnętrza.

Jego powierzchnia wynosi 59 m kw. Eklektyczne mieszkanie zostało przekształcone z zamkniętego, wąskiego układu deweloperskiego w przestronne wnętrze z sypialnią, garderobą, gabinetem, łazienką oraz pełnowymiarową kuchnią z wyspą. Obecny układ pozwala porannemu światłu wpadać przez gabinet do przedpokoju. Lustra dodatkowo potęgują wrażenie przestrzeni. Cała koncepcja została oparta na naturalnych materiałach takich jak drewniana podłoga, kamienne blaty, lniane zasłony, fornirowane meble, ratan, czy mikrocement w łazience. Właściciele bezkompromisowo podeszli do wyboru produktów i postawili na najwyższą jakość.

Z początku projekt miał być bardzo jasny i delikatny, natomiast z czasem zaczęliśmy dostrzegać piękno także w ciemnym drewnie i czarnych dodatkach. Kontrastujące elementy (np. jasna sofa i ciemniejsza szafka pod telewizorem) budują charakter wnętrze, który przechodzi przez wszystkie pomieszczenia nadając projektowi spójności – tłumaczy Agata Pierożyńska z pracowni Habitat Wnętrza.

Salon z kuchnią oraz owalna wyspa to centrum mieszkania, gdzie odbywają się wszystkie spotkania. Poruszanie się w tej przestrzeni jest wygodne dzięki okrężnej komunikacji. Wisząca metalowa półka akcentuje najważniejsze miejsce na mapie mieszkania, którym jest przestrzeń wokół wyspy kuchennej. Lustro przy stole w jadalni odbija światło lampy, wizualnie powiększa strefę oraz odciąga wzrok od klimatyzacji, która znajduje się zaraz nad nim. To sprytny zabieg, zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach.

Tuż obok projektantki ustawiły jasną sofę i niewielki stolik kawowy. Blat tego ostatniego pochodzi ze starego mebla i wcześniej został specjalnie docięty do nowej formy. Narożnik razem z obrazem i wertykalną lampą zamykają optycznie pomieszczenie.

Łazienka jest nieco mniej współczesna, bazuje na słynnych płytkach “gorsecikach” na posadzce. W tym pomieszczeniu  ściany zostały pokryte mikrocementem wykończonym w dole kwadratowymi płytkami.

Tutaj również w opozycji do delikatnej bazy stoją meble z ciemnego forniru, który był wybarwiany na zamówienie klienta. Armatura z szarej, szczotkowanej stali to ukłon dla ponadczasowego designu – zdradza architektka.


Sypialnia mimo niewielkiego rozmiaru posiada własną garderobę. Dzięki temu można łatwiej zachować porządek. Osobne miejsce do przechowywania sprawia, że sypialnia jest spokojna i minimalistyczna. Dla zbudowania kontrastu projektantki umieściły w pomieszczeniu czekoladowe łóżko w tkaninie typu boucle oraz drewniane, ciemne stoliki nocne.

Mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby zwiększyć przestrzeń, jednocześnie wykorzystując grę kontrastów i naturalne ziemiste kolory. Całość to paleta brązów i beży wprowadzona do współczesnego mieszkania, która nadaje charakter i duszę zupełnie nowemu i świeżemu deweloperskiemu wnętrzu.

_

O pracowni:

Habitat Wnętrza to pracownia z siedzibą we Wrocławiu. Studio specjalizuje się w projektowaniu wnętrz. Założycielką oraz główną architektką jest Agata Pierożyńska, będąca jednocześnie absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Habitat powstał z potrzeby tworzenia bliskich relacji pomiędzy projektantem, inwestorem a wnętrzem. – W trakcie procesu projektowego prowadzimy dialog, aby ułożyć wszystkie plany i potrzeby w klarowną i dostosowaną do użytkownika całość – czytamy na stronie pracowni.

fot. Zasoby Studio

projekt: Habitat Wnętrza

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Eklektyzm | Detal | Drewno | Meble | whiteMAD na Instagramie