W odcieniach szałwii. Mieszkanie w Ursusie w Warszawie

To licząca 40 m kw. powierzchni przestrzeń. Mieszkanie w Ursusie wyróżnia jasna i świeża paleta barw. Projektanci postawili na stonowaną kolorystykę, która jest tłem dla osobistych przedmiotów mieszkańców. Przestrzeń zaprojektowali architekci z pracowni KODO.

Lokal powstał jako inwestycja pod wynajem. Ma czytelny układ. Składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Wszystkie pomieszczenia wyróżnia ciepła i jasna aranżacja. To właśnie barwa szałwii przewija się w różnych elementach dekoracyjnych, zaczynając od przestrzeni dziennej, poprzez sypialnię, na łazience kończąc. Architekci zestawili barwę z bielą, odcieniami szarości i jasnym, brązowym drewnem. To zgrane połączenie.

Przewodni kolor umieszczony został na ścianach w kuchni oraz w szkliwionych płytkach. W sypialni pojawia się w formie tapicerowanego łóżka i drobnych elementów dekoracyjnych. Przysłowiową „kropkę nad i” stawia w łazience, gdzie w swojej najmocniejszej tonacji zajmuje płytki ścienne. W tym ostatnim pomieszczeniu znajdziemy armaturę marki Omnires.

Mieszkanie w Ursusie ma też beżowe dodatki – to zabudowa szaf w sypialni, jasne krzesła z plecionką oraz oprawy oświetleniowe. Wykorzystanie takiego zestawienia pozwoliło stworzyć naturalny efekt, który został podbity obłymi kształtami szafek.


Lokal z powodu ograniczonej powierzchni, musiał być w pełni funkcjonalny. Dlatego powstało tu dużo przestrzeni do przechowywania, wygospodarowano szafę w łazience i holu oraz połączono wannę z prysznicem. Powstała elegancka przestrzeń, która wygląda świeżo i spokojnie.

_

O pracowni:

KODO tworzy zespół specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Nad wykonaniem projektu czuwa doświadczony zespół fachowców – od wykonawców, po koordynatorów i dedykowanych opiekunów. Projektowanie wnętrz realizowane jest z innymi usługami takimi jak: zmiany lokatorskie, odbiory deweloperskie, mieszkania pod klucz, projekt biura, projekt małego mieszkania, projekt apartamentu i projektowanie wnętrza domu. Pracę pracowni KODO dostrzegli eksperci, którzy przyznali zespołowi międzynarodowe odznaczenie BUILD Architecture Awards. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest architektom w uznaniu za innowacyjność, kreatywność i nie-szablonowe rozwiązania. W szóstej edycji konkursu kapituła doceniła KODO m.in. za poziom obsługi klienta, zaangażowanie na każdym etapie procesu projektowania i realizacji wnętrz oraz wysoką jakość usług. Pracownia ma swoje biura w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Detal | Warszawa | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie