W paryskim stylu. Apartament w kamienicy w Gdańsku

Jego wnętrze zaprojektowała Kinga Raczyńska z pracowni HF ARCHITECTS. Apartament znajduje się w zabytkowej kamienicy w Gdańsku. Jego wnętrze przywodzi jednak na myśl eleganckie przestrzenie w Paryżu.

Mieszkanie zaprojektowane zostało w eklektycznym i nowoczesnym stylu. To perełka dla miłośników unikalnych i oryginalnych aranżacji wnętrz. Już po przekroczeniu progu można poczuć podniosłą atmosferę. Nic w tym dziwnego! Wnętrze jest pełne ciekawych i unikalnych elementów, jak na przykład oryginalne kinkiety.

We wnętrzu panuje stonowana kolorystyka, którą ożywiają ścienne motywy z rysunkami z dżungli. Umieszczone zostały na francuskich tapetach. Rysunki egzotycznej roślinności wprowadzają do wnętrza odrobinę dzikiego piękna.

Dużym plusem jest podłoga. Projektantka zdecydowała się na ciemny orzech, który celowo został ułożony w kwadraty. Całość daje elegancki efekt.

W salonie znajduje się komplet mebli, składający się z wygodnej i jasnej sofy oraz stołu wykonanego przez stolarza, jego nogi są wykonane z tkaniny bouckle. Całość dopełnia stolik kawowy o minimalistycznym designie. A rattanowe krzesła i lampa dodaje wnętrzu wyjątkowego uroku i elegancji. Na ścianach powieszono abstrakcyjne dodatki, które dodają charakteru i oryginalności temu wnętrzu. Szafki RTV ora stół wykonane są z kamienia naturalnego.

Są nie tylko praktyczne i wytrzymałe, ale również stanowią doskonały element dekoracyjny. Ich obecność w pomieszczeniu automatycznie nadaje mu luksusowego charakteru i unikalnego stylu – wyjaśnia autorka projektu.


Strefa kuchenna jest praktyczna i nowoczesna. Na blatach i ścianie widać wysokiej jakości spieki kwarcowe. Natomiast sypialnia to prawdziwy azyl spokoju i relaksu. Wyposażona jest w wygodne łóżko z designerskim zagłówkiem wykonanym na zamówienie z tkaniny bouckle.

Niewidzialne drzwi ukryte w ozdobionej ścianie to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie zaskakującego efektu wizualnego w pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu, drzwi stają się niemal niewidoczne, a jedynym widocznym elementem jest ozdobiona ściana, która harmonijnie komponuje się z otoczeniem.

To mieszkanie w stylu eklektycznym i nowoczesnym jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich, którzy cenią oryginalność, styl i elegancję. Każdy element wnętrza został starannie dobrany, aby stworzyć harmonijną i wyjątkową przestrzeń.

_

O pracowni:

Pracownię HF ARCHITECTS założyła Kinga Raczyńska. Architektka pierwsze lata swojej kariery zawodowej spędziła na Dalekim Wschodzie, gdzie wyspecjalizowała się w projektowaniu luksusowych hoteli oraz ośrodków spa. Zdobyta wiedza i doświadczenie zaowocowały licznymi realizacjami w różnych zakątkach świata. Biuro architektoniczne HF ARCHITECTS specjalizuje się w projektowaniu wysokiej jakości wnętrz, w których można dostrzec detale inspirowane motywami z całęgo świata. Dziś pracownię tworzą też Paulina Felices i Michalina Piotrowska. Siedziba pracowni jest w Gdyni.

projekt: HF ARCHITECTS (www.hfarchitects.pl)

zdjęcia: Patryk Polewany

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Detal | Eklektyzm | Warszawa | whiteMAD na Instagramie