Wielka wystawa polskiego Street Artu w Warszawie

W Warszawie trwa trzecia edycja Urban Art Area – to wielka wystawa polskiego Street Artu i Urban Artu. Podczas wystawy trwającej do 15 sierpnia prezentowanych jest ponad 300 obiektów niemal 70 najwybitniejszych i najciekawszych twórców z dziedziny Urban Art – live painting, murale, graffiti, sitodruk, vlepki, instalacje, rzeźby, fotografie i wiele innych.

Tegoroczna prezentacja unikatowych prac przygotowanych specjalnie na tę okazję odbywa się się w miejscu kultowym dla historii polskiego writingu – modernistycznej przestrzeni sali Trybuny II o łącznej powierzchni ponad 2000 m kw. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Dzięki temu projektowi w symboliczny sposób dokonano przejścia Urban Art’u na drugą stronę muru Służewieckiego. Odwiedzający mają okazję zobaczyć prace czołowych przedstawicieli nurtu – w wydarzeniu biorą udział między innymi M-City, Swanski, Chazme718, SEPE, NeSpoon, Proembrion, Noriaki, Pener, Cekas, Fruit of the Lump, Krik Kong, Tankpetrol, Młody Dron i wielu innych. Wybrani Artyści prezentują swoje charakterystyczne style w specjalnie zaaranżowanych, autorskich przestrzeniach. Na miejscu można kupić prezentowane prace.

Projektowi Urban Art Area 3 towarzyszy także cykl Urban Art School czyli spotkania z najciekawszymi twórcami oraz ekspertami, podczas których można nie tylko wziąć udział w panelach dyskusyjnych, ale obejrzeć specjalnie przygotowane dokumenty i animacje. Dla chętnych powstała również Strefa Kreatywna, na której można poznać tajniki malowania wielkoformatowych murali, wycinania szablonów i vlepek oraz spróbować swoich sił pod okiem tworzących je na co dzień artystów.


W foyer wystawy powstał Urban Concept Store, o którego zaopatrzenie dbają niemal wszyscy Artyści Urban Art Area 3. W ofercie Store znajduje się customowa odzież, kolekcjonerski merch oraz archiwalne i premierowe publikacje.

Ostatnie wydarzenie związane z projektem Urban Art Area 3 odbędzie się w Centrum Praskim Koneser w, którym znajduje się główna siedziba Leonarda Art Gallery. 26 sierpnia odbędzie się spotkanie z Julią Tymańska pod hasłem “Pin-up”. Wydarzenie to będzie również okazją do podsumowania działalności Leonarda Art Gallery w promocji polskiego street-artu.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa | Wydarzenia  | Kultura | Miasto | whiteMAD na Instagramie