Wnętrze domu pod Poznaniem. Tutaj każdy detal ma znaczenie

Jego powierzchnia to 200 m kw. Wnętrze domu zaprojektowała Katarzyna Buczkowska-Grobecka prowadząca autorską pracownię projektową Ktura Architekci.

Budynek położony jest pod Poznaniem. W jego wnętrzu cegła, zdobi przeróżne zakamarki. Miejsce zostało zaprojektowane dla rodziny, która od pokoleń związana jest z motoryzacją. Na wejściu, jako kontynuację detalu elewacji projektantka zaproponowała ceglaną ścianę, która oddziela strefę mieszkalną domu od garażu, który może pomieścić aż pięć aut. Ściana ta podkreśla oś wejścia.

W środku powstał duży salon z przeszkleniami, które kadrują widoki na ogród. To część domu, w której domownicy odpoczywają i spędzają wspólnie czas przy posiłkach. Serce budynku stanowi kuchnia, która tętni życiem każdego dnia.

To nie tylko miejsce przygotowania posiłków dla rodziny, ale także strefa spotkań, rozmów i wspólnego gotowania z przyjaciółmi – dodaje autorka projektu.

Komunikacja wydzielona szarą zabudową strefy kominka jest domknięta szklanymi loftowymi drzwiami, które dobrze korespondują z cegłą. Na uwagę zasługują detale tekstur, które przenikają całe wnętrze.


Zależało mi na tym aby materiały użyte w tym domu były spójne ale zarazem zróżnicowane nie tylko kolorem, ale także strukturą i fakturą. Niektóre z nich są jasne i ciepłe inne ciemne i zimne – opisuje Katarzyna Buczkowska-Grobecka, która zaprojektowała wnętrze domu.

Surowe i jasne wnętrze zostało ocieplone wyrazistą tapetą w kuchni i sypialni oraz skórzaną tapicerką krzeseł jadalnianych. Stalowe drzwi utrzymane w klimacie loftowym i szare fronty zabudowy meblowej to chłodne płaszczyzny pionowe tego wnętrza.

Całość uzupełniają grafiki, których wybór nie był dziełem przypadku. Część jadalnianą zdobi czarnobiałe Ferrari F40, w komunikacji kolorowe grafiki włoskiej Vespy.

zdjęcia: Justyna Kwiatkowska-Folkman i Piotr Folkman www.fotografy.eu

źródło: Ktura Architekci

Czytaj też: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Cegła | Detal | whiteMAD na Instagramie