Wnętrze mieszkania w Otwocku. Panuje tu harmonia i minimalizm!

Wnętrze mieszkania w Otwocku to pełna harmonii i elegancji przestrzeń. Głównym celem projektu było stworzenie funkcjonalnej i estetycznej strefy dziennej, gdzie główne materiały harmonijnie współgrają ze sobą, tworząc unikalną atmosferę.

Pomimo minimalistycznego charakteru wnętrza, występuje tutaj bogata paleta materiałów, które doskonale się uzupełniają. Wykorzystaliśmy dwa odcienie drewna, biele, beże, czarne akcenty, jak również beton oraz konglomerat o wzorze przepięknego kamienia Patagonia.

Wchodząc do mieszkania, znajdziemy się w niewielkim holu. W dolnej części zabudowy zaprojektowaliśmy wnękę, dającą możliwość odłożenia butów. Znajduje się tu również ciemnozielona, tapicerowana pufa, będąca zarówno elementem funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym akcentem. W kuchni wzrok przyciąga połączenie mebli o charakterystycznej konstrukcji z przepięknym wzorem kamienia.

Minimalizm i funkcjonalność idą tutaj w parze z estetyką. Witryna z ryflowanym szkłem dodaje przestrzeni elegancji, jednocześnie pozwalając na subtelne wyeksponowanie ulubionych naczyń. W salonie panuje wyjątkowa atmosfera. Centralnym punktem jest wygodna beżowa sofa, stanowiąca przytulne miejsce do czytania, rozmów czy oglądania ulubionych filmów. Beton na suficie kontrastuje z miękką tkaniną sofy, tworząc zaskakującą mieszankę.

Zabudowa ściany z telewizorem ma minimalistyczną formę. Dobór materiałów nadaje jej eleganckiego charakteru – połączyliśmy tutaj, podobnie jak w kuchni, drewno z pięknym konglomeratem Patagonia. Za drewnianymi frontami znalazła się również przestrzeń na przechowywanie, dzięki czemu doskonale udało się połączyć estetykę z funkcjonalnością. Projekt wnętrz mieszkania w Otwocku jest owocem kreatywności i doświadczenia. Staranne połączenie materiałów stworzyło niepowtarzalne wnętrze, w którym estetyka i funkcjonalność idą ze sobą w parze. Przemyślane detale dodają charakteru całej przestrzeni i odzwierciedlają indywidualny charakter mieszkańców.

Metryka projektu:
Temat: Wnętrze mieszkania w Otwocku
Typ projektu: aranżacja wnętrz mieszkania
Powierzchnia: 120 m2
Lokalizacja: Otwock
Rok: 2023

O pracowni: 
“Spacja Studio to pracownia architektury wnętrz zlokalizowana w Gliwicach, jednak w projektowaniu nie ma dla nas granic i z powodzeniem realizujemy projekty w całej Polsce, również w trybie zdalnym. Cenimy sobie ścisłą współpracę z Klientem. W każdym projekcie skupiamy się na poznaniu jego potrzeb i wypracowaniu indywidualnych rozwiązań, odpowiadających na jego potrzeby i preferencje. Na swoim koncie mamy dziesiątki zrealizowanych projektów oraz liczne publikacje w mediach drukowanych oraz cyfrowych.” – czytamy na stronie https://spacjastudio.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Minimalizm | Mieszkanie 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły