63-metrowe wnętrze od Schudy Studio. Jest elegancko i minimalistycznie!

Inwestor miał jasne wytyczne: ma być prosto, elegancko i nowocześnie. Ułatwieniem dla projektantów był fakt, że zastane wnętrze było w stanie deweloperskim, co pozwoliło architektom na większe pole manewru podczas projektowania. Nowoczesną przestrzeń zaprojektowali architekci z Schudy Studio.

Mieszkanie o powierzchni 63 metrów kwadratowych trafiło do architektów z pracowni Schudy Studio w stanie deweloperskim. Właściciel miał jasne oczekiwania. Wnętrze ma być eleganckie, nowoczesne i utrzymane w duchu minimalizmu.

“Wnętrze miało być oszczędne w materiały, a te które miały się w nim znaleźć miały być wysokiej klasy. Ulubionym kolorem właściciela był złamany szarością błękit, chciałyśmy wiec wprowadzić go do wnętrza jednak w bardzo dyskretny sposób. W trakcie projektu zmieniłyśmy układ funkcjonalny wnętrza, głównie w obrębie kuchni i łazienki. W ciągu komunikacyjnym powstał podwieszany sufit z dyskretnie ukrytym oświetleniem ledowym, na wzór hotelowych rozwiązań na czym zależało klientowi. Lustro łączy strefę wejściowa z kuchnia, schowana jest za nim lodówka” – mówią architektki.


W kuchni pojawił się akcent kolorystyczny w postaci starannie dobranych, delikatnie błękitnych płytek. Zabudowa i blat kuchenna zachowane są w gładkiej bieli. Te same płytki pojawiają się w łazience, tu też wprowadzony jest kolejny materiał – bryła umywalki i szafka wykonane w naturalnym kwarcycie.

Posadzki w mieszkaniu oraz cała łazienka wykończone są mikrocementem w odcieniu jasnej szarości. Materiał stanowi neutralne i estetyczne tło dla mebli wolnostojących, a w wypadku łazienki także dla kamiennej umywalki – głównego akcentu w tym pomieszczeniu. Całość dopełniają współczesne meble – fotel w sypialni od Ethnicraft, krzesła Hay zestawione z palisandrowym stołem retro oraz stolik kawowy od Mar’a studio.

O pracowni Schudy Studio: 
Pracownię założyła Katarzyna Schudy, absolwentka wydziału architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wykształcenie zdobywała w Polsce jak i zagranicą, między innymi na Politecnico di Milano, oraz w warszawskich i zagranicznych pracowniach. “Pracujemy w obszarze projektowania wnętrz, projektowania produktu, a także grafiki.  W zakresie projektowania wnętrz od roku 2017 realizujemy projekty mieszkań z pełnym nadzorem, pod klucz, oraz projekty bez nadzoru autorskiego, a także projekty koncepcyjne. Często w projektach wykorzystujemy meble autorskie wykonane na zamówienie dla naszych klientów.  W naszym portfolio znajdują się realizacje wnętrz prywatnych, ale także użyteczności publicznej jak biura, kawiarnie, kluby fitness. Współpracujemy ze sprawdzonymi stolarzami, ekipami remontowymi, branżystami, dzięki czemu oferujemy kompleksową obsługę Państwa inwestycji. Prowadzimy także działalność w zakresie projektowania produktu dla firm zewnętrznych. Jesteśmy autorami projektów mebli dla marki Kolektyv. Zarówno przy tworzeniu mebli jak i wnętrz cenimy sobie prostotę, elegancję, funkcjonalność, piękno materiału z którym pracujemy. Często sięgamy do estetyki minionego wieku, czerpiemy z projektów przed i powojennych, do lat 70tych” – czytamy na stronie internetowej pracowni.

Projekt: Schudy Studio / http://schudystudio.com 
Zdjęcia: ZASOBY STUDIO / https://zasoby.studio/ 

To nie pierwsze wnętrze od Schudy Studio opisywane na łamach whiteMAD. Przypominamy ten temat: MIESZKANIE W STYLU VINTAGE W KAMIENICY W WARSZAWIE 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Polscy projektanci