V9 Koramic, Dom na przyszłość wg projektu LK&PROJEKT dla Wienerberger

Dachówka projektu Studio F. A. Porsche. To minimalistyczny i ponadczasowy design

Nowy model dachówek Koramic V9 powstał we współpracy firmy Wienerberger ze słynnym Studio F. A. Porsche, które wcześniej zaprojektowało unikalny, opatentowany wzór dachówki Koramic V11 (pisaliśmy o niej TUTAJ). Nowa V9 jest większa od swojego pierwowzoru i daje nowe możliwości dekoracji budynków.

Projektanci Studio F. A. Porsche chcieli stworzyć proste i nowoczesne dachówki, które będą stanowić odpowiedź na współczesny, minimalistyczny trend w architekturze. Swoista „skromność” pozwala osiągnąć efekt harmonii i jednolitości bryły, w tym połaci dachowej. Dla projektantów, dla których najmniejszy detal ma znaczenie, wybór takiego rodzaju pokrycia jest kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego efektu. Dlatego wraz z rozwojem nowoczesnej architektury, zmienia się również wygląd dachówek. Te ostatnie osiągają coraz większe rozmiary, prezentują nowatorskie wzory i są jeszcze lepiej dostosowane do wymagań współczesnych projektów budowlanych. Przykładem jest wielkoformatowa dachówka V9 marki Koramic, która wyróżnia się niezwykłym designem i spełnia oczekiwania wymagających inwestorów.

Esencja nowoczesnego designu

Unikalny wygląd dachówki Koramic V9 to zasługa pierwszej w historii firmy Wienerberger współpracy projektowej ze Studio F. A. Porsche. Główną cechą wyróżniającą ten model jest opatentowany i niedostępny u innych producentów kształt litery “V”, który stanowi istotną cechę konstrukcyjną i dekoracyjną. Z jednej strony zapewnia optymalne odprowadzanie wody z połaci, z drugiej – gwarantuje niesamowity efekt i grę światła. Ten subtelnie łączący się z estetyką budynku i ponadczasowy element architektoniczny, zastosowany po raz pierwszy w dachówce V11, zdobył już uznaną na świecie nagrodę German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały design produktu – budynek i elementy”. Dachówka Koramic V9 jest więc prawdziwą “perłą” wśród pokryć dachowych, która łączy w sobie funkcjonalność z niepowtarzalnym wzornictwem.

Koramic V11 czy V9 – jakie są różnice?

Zaprezentowany w 2021 roku model Koramic V11 pod względem wykroju jest identyczny co najnowsza propozycja marki – V9. Główną różnicą jest format. Jak to wygląda w praktyce? Do ułożenia 1 m2 połaci wystarczy niespełna 9 dachówek. Oznacza to znaczne przyspieszenie procesu układania dachu, co przekłada się na oszczędność czasu i ceny.

V9 Koramic

Polska produkcja

Dachówka Koramic V9 produkowana jest w Polsce, w zakładzie w Kunicach koło Legnicy. Oznacza to, krótszą drogę dotarcia do polskiego klienta, co ma znaczenie dla ochrony środowiska i przyczynia się do zmian w procesie dekarbonizacji branży budowlanej. Unikając importu, pozyskując surowiec do produkcji na miejscu a także wykorzystując do produkcji energię elektryczną opatrzoną w 100 proc. gwarancjami pochodzenia z OZE, firma redukuje emisję dwutlenku węgla, co stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Więcej niż dachówka

Nowe dachówki Koramic V9 są mocnym punktem w portfolio firmy Wienerberger. Oprócz nich marka dysponuje różnorodnymi dachówkami ceramicznymi oraz całym systemem akcesoriów ceramicznych i technicznych. Do estetycznego, ale i szczelnego wykończenia połaci są niezbędne specjalne ceramiczne dachówki w kształtach jak dachówki szczytowe, wentylacyjne, czy gąsiory. Wszystkie te elementy będą dostępne dla nowego modelu V9. Te drugie – akcesoria techniczne, choć często niewidoczne na pierwszy rzut oka, także odgrywają kluczową rolę w budowaniu trwałego i bezpiecznego dachu. Wśród nich znajdują się membrany dachowe, elementy okapu, taśmy wentylacyjno-uszczelniające czy zabezpieczające komin, systemy mocujące, elementy przeciwśniegowe i systemy komunikacji dachowej. Te produkty nie tylko zabezpieczają dach przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także przyczyniają się do efektywnej wentylacji i zapewniają bezpieczeństwo dachu przez wiele lat.

Pełna oferta marki Koramic dostępna jest na stronie: www.wienerberger.pl

źródło: materiały prasowe Wienerberger

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Minimalizm | Ciekawostki | Polecane | whiteMAD na Instagramie