Hotel zatopiony w zieleni

Hotel zatopiony w zieleni. Powstał przy Montparnasse w Paryżu.

Hotel zatopiony w zieleni to najnowszy projekt brazylijskiej pracowni Triptyque Architecture oraz Philippe’a Starck’a. Celem architektów było stworzenie pełnego roślin budynku mieszczącego się w samym centrum Paryża. Nowoczesny apartamentowiec powstał przy Boulevard Pasteur of Montparnasse. 

Villa M, bo tak nazwano opisywany przez nas hotel zatopiony w zieleni, zdaniem architektów ma być architektonicznym manifestem, którego celem jest ponowne zbliżenie ludzi do natury.

“Villa M została zaprojektowana jako manifest architektury: budynek nowej ery, w której człowiek nie jest już przeciwny naturze i życiu. To swoisty pakt między człowiekiem a przyrodą.”. – mówią przedstawiciele Triptyque Architecture 


Geometryczną bryłę budynku tworzą metalowe belki połączone ze specjalnymi stelażami, na których osadzono donice, podłączone do systemu gromadzącego deszczówkę. Dzięki temu uda się zaoszczędzić zużycie wody potrzebne do podlewania zasadzonych na elewacji ziół, drzew owocowych i wszelkiego rodzaju kwitnących bylin.
W efekcie pod bujną, zieloną fasadą budynek nabiera lekkiej, minimalistycznej formy. 

Hotel ponownie integruje naturę miastem, architektura przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ponieważ współgra z komfortem termicznym, a tym samym z efektywnością energetyczną budynku. W obiekcie znajdzie się 67 pokoi hotelowych i 9 apartamentów o podwyższonym standardzie.

Warto dodać, że hotel Villa M został uznany za najlepszy budynek 2022 roku według portalu ArchDaily.

Zainteresował Cię temat zielonych fasad? Te artykuły również mogą Ci się spodobać! 

-REMONT WIEŻOWCA PIRELLI. OBOK STANIE WIEŻOWIEC Z ZIELONĄ FASADĄ! 
-NAJWIĘKSZA ZIELONA FASADA W EUROPIE POWSTAŁA W NIEMCZECH. 
-FABRYKA POKRYTA TYSIĄCAMI ROŚLIN. JEST ŁADNA I EKOLOGICZNA!
-TROPICAL TOWER. WIEŻOWIEC POKRYTY NATURALNYM FILTREM POWIETRZA!

Czytaj też: Francja | Paryż | Zieleń| Ekologia | Hotel | Elewacja | Architektura

źródło: https://www.archdaily.com /  https://triptyque.com
zdjęcia: Michel Denancé, Yann Monel

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły