Nowoczesne wnętrze domu pod Warszawą. W roli głównej – magenta!

Ma nieco ponad 200 m kw. i znajduje się pod Warszawą. Nowoczesne wnętrze domu stworzyła Karina Roman, która prowadzi swoją autorską pracownię projektową. Projektantka wykorzystała atuty budynku – modernistyczną formę i ogromne przeszklenia, które zdeterminowały ostateczny wygląd wnętrza.

Bryła domu podzielona jest na dwie części, dzienną z kuchnią, jadalnią, dużym salonem, małą łazienką oraz pokojem telewizyjnym, gdzie domownicy spędzają większość czasu. Kolejna jest strefa prywatna z sypialnią główną, sypialniami dzieci, łazienkami oraz garderobą. Dom został zaprojektowany pod potrzeby inwestorów i nie wymagał żadnych przeróbek, dlatego od razu można było przystąpić do pracy nad aranżacją. 

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni dla rodziny z dziećmi, która będzie jednocześnie bardzo funkcjonalna, prosta, nowoczesna, ale i z charakterem. We wnętrzach postawiono na stonowane kolory, dużą ilości ciepłego drewna, czerń oraz mocny kolor w postaci energetycznej magenty. Ważnym punktem było stworzenie prostej bazy z ciekawym akcentem, który wyróżni się wśród naturalnych kolorów i materiałów.  

Na podłodze w kuchni oraz w korytarzu zastosowano płytki z delikatną strukturą, która kontrastuje z ciemniejszą, drewnianą podłogą w strefie dziennej. Wysoka zabudowa kuchenna, wykończona dębowym fornirem, przełamana jest czarną zabudową niską oraz jasnym blatem o satynowym wykończeniu. Sufit wykończono drewnem dla ocieplenia a także podkreślenia przestrzeni kuchennej z jadalnią. Cała przestrzeń dzienna płynnie się przenika.

W salonie stanęły dwie sofy z możliwością modyfikacji układu, w zależności od potrzeby spędzania wolnego czasu. Chcąc ukryć centralną ścianę telewizyjną i wtopić w nią TV, postawiono na kolor czarny, oraz minimalistyczną zabudowę, przełamaną jedynie drewnianym regałem. Na jednej ścianie pojawiły się delikatne pionowe dekory w kolorze ściany, tak aby widoki za oknami stanowiły główną ozdobę salonu. 


Pokój telewizyjny to typowa męska jaskinia z zabudową na alkohole i trofea sportowe. Powtórzono tutaj kolor czarny oraz elementy drewniane. W całym domu pojawia się magenta, więc w sypialni także jej nie zabrakło. Sypialnię podzielono na strefy, które wyznacza kolor na ścianach i suficie. Pozostała część jest bardzo delikatna i spokojna – opisuje autorka projektu.  

W pokojach dziecięcych również nie mogło zabraknąć koloru i wzorzystych tapet, a sufity ozdobiły dekoracyjne lampy w kształcie baloników.  Stworzona stonowana baza kolorystyczna z kontrastującymi czarnymi elementami i mocnym kolorem przewodnim a także dobrej jakości materiały dadzą możliwość zmiany wnętrz w przyszłości, wraz z jego domownikami.

Projekt: Karina Roman, właścicielka studia projektowego P/art (www.wnetrzapart.pl)
Stylizacja: Lena Czaplińska
Zdjęcia: Ład Studio Kasia Ładczuk (www.ladstudio.pl)

Czytaj też: Warszawa | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Okna | Detal | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły