Nowy mural w Łodzi

Nowy mural w Łodzi. Prace Michała Anioła powstały przy ul. Piotrkowskiej 44

Nowy mural w Łodzi przedstawia przedstawia wizerunki dwóch rzeźb Michała Anioła: słynnego Davida oraz mniej znanego Giuliano de Mediciego. Galerię łódzkich murali wzbogaciło nowe dzieło, powstałe jako ukoronowanie inwestycji mieszkaniowej zrealizowanej przez firmę Vision Development.

Na ścianie jednego z nowych budynków (rozciągającego się od ul. Piotrkowskiej 44 do ul. Wschodniej 63) od strony podwórza powstały wizerunki dwóch rzeźb Michała Anioła: słynnego Davida oraz mniej znanego Giuliano de Mediciego z Kaplicy Medyceuszów przy kościele San Lorenzo we Florencji.

Nowy mural w Łodzi jest dziełem Karoliny Treler, łódzkiej artystki, dla której inspiracją do stworzenia dzieła było połączenie starego z nowym. Tak stało się w przypadku inwestycji znanej jako „Nowa Odsłona” – spółka Vision Development wyremontowała zabytkową kamienicę z drugiej połowy XIX w. przy ul. Piotrkowskiej 44, a rozciągającą się za nią działkę sięgającą do ul. Wschodniej zabudowała nowymi budynkami z 145 mieszkaniami i lokalami użytkowymi.

Łódź zmienia się nie do poznania. Nie ma tygodnia, w którym nie opisywalibyśmy kolejnych pozytywnych zmian zachodzących w stolicy województwa łódzkiego. Ostatnio opisywaliśmy między innymi: