Ostatnia szansa, by przesłać zgłoszenie do konkursu Paradyż Designers!

Projektujesz? Zostały ostatnie dni, by przesłać zgłoszenie do 3. edycji międzynarodowego konkursu Paradyż Designers. Wydarzenie organizuje Ceramika Paradyż, zgłoszenia można przesyłać do 29 lutego. Na nagrody przewidziano pulę nagród o łącznej wartości 40 tysięcy euro. Wybrani autorzy zyskają też możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile.

Ceramika Paradyż, jako pionier produkcji spieków wielkoformatowych TRI-D, wyróżnia się na tle innych firm zastosowaniem innowacyjnej technologii, umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych “żył” w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec, otwierają nieograniczone możliwości projektowe, obejmujące klasykę aż po nowoczesny minimalizm. W tym roku kolekcje TRI-D zostały docenione przez ekspertów z branży w konkursie Perły Ceramiki UE, jako wyróżniające się na rynku pod względem wzornictwa i jakości oraz najlepiej wpisujące się w światowe trendy.

I to właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D na potrzeby konkursu lub przesłanie projektu wcześniej wykonanego bądź zrealizowanego. Daną wizualizację można zgłosić do kilku kategorii, jeśli spełnia ona określone wymagania. W konkursie wyodrębniono kategorie: Główną (dla architektów i projektantów wnętrz), Projekt studencki (dla debiutantów: studentów kierunków artystycznych i architektonicznych) oraz Specjalną z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze. W każdej z kategorii na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna wartość wynosi ponad 40 000 euro.

Ta edycja wyjątkowa jest z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znajduje odzwierciedlenie także w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych, autorzy najlepszych prac będą mieli okazję w kwietniu br. pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile do Mediolanu.


Wybitni eksperci jak Jürgen Mayer H., David Basulto, Didier F. Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Zięta, Ewa P. Porębska, Szymon Hanczar, Przemo Łukasik, Magdalena Federowicz-Boule, Jo Jurga, Aldona Chudzicka, oraz Alek Pluta z Nomadd Studio, zasiadają w jury, gotowi są wskazać zwycięzców spośród najlepszych nadesłanych projektów. Niebanalnym akcentem tej edycji jest obecność Alka Pluty, zdobywcy pierwszego miejsca w poprzedniej edycji konkursu Paradyż Designers. Projekt, który przed rokiem wykonał Alek Pluta możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers pozostaje Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Jego bogate doświadczenie obejmuje również rolę ambasadora Lafarge Holcim Award i udział w grupie ekspertów prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award.

Zostało tylko kilka dni dla studentów, projektantów i architektów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej edycji, gdzie kreatywność spotyka się z innowacją, a nagrody finansowe oraz szansa na udział w Salone del Mobile w Mediolanie czekają na najlepszych. Termin zgłoszeń upływa już 29 lutego 2024 roku o godzinie 23.59, a wyniki zostaną ogłoszone pod koniec marca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej szansy na wyróżnienie w świecie architektury!

Jak przysłać zgłoszenie do konkursu Paradyż Designers? Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.paradyzdesigners.com

Czytaj też: Wnętrza | Ceramika | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.