Ptasie murale w Krakowie. Do gromady dołączył sympatyczny zimorodek!

Na osiedlu Na Kozłówce w Krakowie od dwóch lat powstają wyjątkowe, ptasie murale. Do tej pory powstało ich już dwanaście, a do kolorowej żołny, pary wróbli czy stukającego w drzewo dzięcioła dołączył właśnie piękny zimorodek. Murale tworzy artysta Wojciech Rokosz.

Osiedle Na Kozłówce znajduje się w południowej części Krakowa w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Jego krajobraz jest zdominowany w większości przez 4-piętrowe bloki mieszkalne, które powstały w latach 1966-1977 według projektu architekta Antoniego Kędzierskiego. W 2018 r. – dzięki inicjatywie spółdzielni mieszkaniowej „Na Kozłówce” – przy okazji remontów ścian szczytowych bloków, na pustych do tej pory elewacjach zaczęły powstawać ptasie murale. Powoli stają się one wizytówką osiedla. Można na nich znaleźć także wizerunki dzikich ptaków żyjących w urokliwym parku rzeki Drwinki znajdującym się na skraju osiedla.


Wojciech Rokosz urodził się w 1977 r. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a dyplom z wyróżnieniem oraz medalem rektora ASP zdobył w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Pracował w jednej z krakowskich galerii sztuki, obecnie uważa sięga malarza „monumentalnego”, bawiącego się w alpinistę przemysł ego lub alpinistę przemysłowego, bawiącego się w malarza „monumentalnego”. Wojciech Rokosz pochodzi z Mielca.

Pozostałe kolorowe ptaki możecie zobaczyć w naszych dwóch artykułach TUTAJ oraz TUTAJ.

Zdjęcia i tekst: Tomasz Kobylański

Czytaj też: Ptasie murale w Krakowie | Kraków | Malarstwo | Murale

 

Śledź nas na Instagramie! Jesteśmy TUTAJ.