Restauracja Pho King. Surowe wnętrze i siedziska ze skrzynek po napojach

Jej wystrój to odpowiedź na ograniczony budżet inwestorów. Architekci z pracowni SOA architekti zaprojektowali restaurację Pho King wręcz ascetycznie. W ten sposób do minimum ograniczyli ilość nowych materiałów. Na pierwszym planie postawili to, co najważniejsze – smaczne dania.

Restauracja Pho King znajduje się w Popradzie w Słowacji, w parterze kamienicy, w której kiedyś działał bufet chiński. Pho King to restauracja z kuchnią wietnamską. Architekt Štefan Šulek chciał nawiązać do klimatu Azji i ulicznego jedzenia. Ważnym elementem wystroju są surowe, ceglane ściany. W centralnej części znajduje się kuchnia otoczona długą ladą. Goście mogą tu patrzeć, jak powstają zamawiane dania.

Wewnątrz powstało kilka stref do jedzenia, które odpowiadają na różne potrzeby klientów. Są i klasyczne stoły do długiego przesiadywania w małym gronie, duży stół dla większej liczby znajomych czy wreszcie wspomniana już lada przy barze do szybkiego wsunięcia zupy pho. Sam blat kuchni wykonano z betonowych kostek, które kojarzone są raczej z ogrodzeniami domów jednorodzinnych.


Stoły w lokalu wykonano ze starych belek – to ukłon wobec wtórnego wykorzystania dostępnych już materiałów. Natomiast siedziska przy ladzie powstały z małych podstaw ze sklejki, na które ustawiono skrzynie po Coca-Coli. Mają prosty klimat i przywodzą na myśl wystrój knajpek w Wietnamie. Całość wieńczą dodatki jak papierowe lampiony.

Obok kuchni zaprojektowano zaplecze, które osłonięto płytą kortenową. To element nadający wnętrzu poczucia nowoczesności i industrialnej estetyki.

projekt: Štefan Šulek – SOA architekti

zdjęcia: Matej Hakár, www.matejhakar.com

Czytaj też: Słowacja | Restauracja  | Wnętrza | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie