Szare jest piękne! Tak New Balance świętuje Grey Days

W kolorowym świecie szarość coraz bardziej intryguje. Szczególne zamiłowanie do koloru szarego ma marka New Balance, która już w latach 80. pokazała światu szare buty do biegania, jedne z najważniejszych w historii marki. Z okazji trwającego w maju “szarego święta” premierę ma krótkometrażowy film “Grey Days” oraz kilka nowych modeli butów i odzieży.

Kiedy ktoś pyta mnie o ulubiony kolor, bez wahania odpowiadam: szary! Dlaczego? Jest uniwersalny, ponadczasowy, zawsze dobrze wygląda i idealnie sprawdza się zestawiony z innymi barwami. Nie ma znaczenia, czy mówimy o modzie, wystroju wnętrz czy architekturze. Szary zawsze dobrze prezentuje się zestawiony sam ze sobą i równie dobrze w towarzystwie innych barw. Dlatego w palecie kolorów należy mu się uznane miejsce.

Skąd takie przywiązanie New Balance akurat do koloru szarego? W latach 80. XX w. marka wypuściła na rynek modele 990 i 574. Sportowe buty cechowały wysoka jakość i szara, zamszowa cholewka. Para modelu 990 kosztowała 100 dolarów. Nie każdy mógł sobie pozwolić na taki wydatek, dlatego buty szybko stały się obiektem pożądania, a szczęśliwcy, na których stopy trafiły, zaczęli nosić je na co dzień, zestawiać z jeansami czy nawet eleganckimi strojami. To przełom, który pokazał, że sneakersy mogą być noszone nie tylko podczas uprawiania sportu.

Od tamtego czasu szare buty w portfolio New Balance stały się oczywistością. Marka do dziś produkuje klasyczne wzory, ale też projektuje nowe modele w tym charakterystycznym dla niej odcieniu. Okazją do ich zaprezentowania jest właśnie trwające w maju święto koloru szarego. Dziś, 10 maja premierę ma specjalny film krótkometrażowy zatytułowany “Grey Days”, który jest hołdem dla historii marki i przypomina jej znaczenie w kulturze sneakersowej. Film składa się z siedmiu krótkich epizodów, które razem tworzą siedmiominutową produkcję. Każda część przedstawia inny aspekt historii marki.


Ten film celebruje nie tylko to, co szary kolor oznacza dla nas jako marki, ale także to, co oznacza dla fanów New Balance. (…) Jest to także wyraz wszechobecności koloru szarego, który przemawia do ludzi na całym świecie, od supermodelek w Londynie, przez tatusiów w Ohio, po miłośników sneakersów w Toyko. Szary to kolor dla wszystkich, który reprezentuje autentyczność, wszechstronność i ponadczasowość, przenosząc nasze dziedzictwo w przyszłość – powiedział Chris Davis, Chief Marketing Officer i Senior Vice President of Merchandising w New Balance.

O odpowiednią jakość produkcji zadbała wytwórnia American Haiku. Film powstał dzięki współpracy dyrektorów kreatywnych Thoma Glovera i Daniela Wolfe’a, wraz z Elliottem Powerem. Reżyserem zdjęć jest Norm Li, za doskonale zrealizowaną animacją retro z lat 60. odpowiada studio Stray London, a zdjęcia wykonał Samuel Bradley.

Film przedstawia scenki z życia Amerykanów, którzy podczas codziennych sytuacji przytaczają swoje wspomnienia, jakie mają do butów New Balance. Kadrom na miano Oscara towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa, budująca atmosferę starego, dobrego kina. Całość przedstawiono oczywiście w odcieniach szarości!

Zarówno film jak i nowości, które z okazji Grey Days przygotowała marka New Balance znajdziecie na specjalne stronie TUTAJ: www.newbalance.pl/greydays.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Buty | Nowa kolekcja | Ciekawostki | Polecane | whiteMAD na Instagramie

 

Piosenkarka Cat Burns oraz raper Sainté w kampanii promującej szare modele 574, 327 i 550 New Balance:

Artykuł przygotowałem we współpracy z New Balance.