Apartamenty Remedium w Gdańsku. Przestrzeń wykończona pod klucz

Elegant w Aniołkach. Oto apartamenty Remedium w Gdańsku

Remedium to kameralny budynek z apartamentami inwestycyjnymi, który zbudowany zostanie w Gdańsku. Jego projekt powstał w pracowni MS 15, a inwestycję zrealizuje firma Domesta.

To już kolejna inwestycja w portfolio dewelopera – firmy Domesta w Gdańsku. Wcześniej Domesta zrealizowała między innymi takie osiedla jak Havlove – Gdańsk Chełm, Osiedle Traffic czy Osiedle Robinia na gdańskim Chełmie. Trwają prace przy budowie osiedla Urzeka (pisaliśmy o niej TUTAJ) i Nowe Południe (czytaj TUTAJ).

Tym razem zbudowany zostanie obiekt z apartamentami inwestycyjnymi. To wprawdzie jeden z mniejszych projektów od Domesty, ale wyróżnia go bardziej wyszukana forma. Remedium zbudowane zostanie w dzielnicy Aniołki przy ulicy Smoluchowskiego. Budynek zajmie miejsce opuszczonego Instytutu Morskiego gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego. Dawna siedziba Instytutu była w opłakanym stanie, a na jego dachu znajdował się azbest. Archiwalne zdjęcia Instytutu publikujemy w dolnej części galerii. Stary budynek został już rozebrany.

Apartamentowiec Remedium zbudowany zostanie w atrakcyjnej lokalizacji. Jego mieszkańcy będą sąsiadami Zielonego Parku, dzięki czemu zyskają atrakcyjny widok na zieleń.

Nad projektem apartamentów inwestycyjnych Remedium, położonej w historycznej i zielonej dzielnicy Gdańska – Aniołki, pracowaliśmy przez wiele miesięcy. Już od momentu zakupu działki wiedzieliśmy, że stworzymy tu wyjątkowe miejsce. Do współpracy zaprosiliśmy doświadczoną Pracownię Architektoniczną MS 15 – specjalistów od kreowania przestrzeni, aranżacji wnętrz i zieleni. Zależało nam na tym, by apartamenty Remedium przez lata zachwycały swą architekturą i funkcjonalnością – mówi Marta Apanowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Domesta.

Projekt przygotowany przez Martynę Lech z pracowni MS 15 zakłada budowę czteropiętrowego apartamentowca. W przyziemiu powstaną trzy lokale handlowo-usługowe, a niżej podziemny garaż na 55 aut. Dodatkowych 8 miejsc postojowych znajdzie się na poziomie parteru. W sumie zbudowanych zostanie 65 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni. Najmniejsze będą mieć 36,68 m kw. powierzchni, a największe 63,14 m kw.

Remedium to elegancki gmach. Szukając odpowiedniego materiału elewacyjnego architektka postanowiła nawiązać do starszej zabudowy dzielnicy i zaproponowała ryflowaną elewację. Naprzeciw inwestycji znajduje się budynek, w który wkomponowany jest pas nad oknami parteru z ułożoną pod kątem 40 stopni cegłą. Jest to powtarzający się element wyeksponowany w budynkach znajdujących się na obszarze starszych zabudowań Gdańska. Dodatkowo charakteru nowemu budynkowi nada cegła, która również pojawi się na elewacji.


Projektując budynek Remedium skupiliśmy się na wykorzystaniu atutów miejsca – charakteru cichej, historycznej dzielnicy mieszkalnej i jej centralnego położenia na mapie miasta. Udało nam się stworzyć elegancki obiekt wykończony wysokiej jakości materiałami, nawiązującymi do detalu otaczających kamienic oraz kameralną, zieloną przestrzeń rekreacyjną w tylnej części działki. liczymy na to, że inwestycja harmonijnie wpisze się w krajobraz dzielnicy, a dla właścicieli i mieszkańców okaże się estetyczną i funkcjonalną przestrzenią w jednym z najbardziej wyjątkowych zakątków Gdańska – mówi Martyna Lech z pracowni architektonicznej MS 15.

Architektka podzieliła budynek na sekcje. Są one wyodrębnione poprzez zastosowane materiały. Część budynku jest obłożona okładziną ceglaną – elastolithem, która swoim wyglądem nawiązuje do budynków znajdujących się w okolicy. Na ryflowaniach będzie ona kładziona ręcznie. Drugim materiałem jest płyta z alucobondu, która nada bryle współczesnego charakteru. Zróżnicowane odcienie cegły przeplatające się z czarnymi panelami elewacyjnymi nadają dynamizmu całej bryle. To intrygujące połączenie może okazać się estetycznym strzałem w dziesiątkę.

Ile będą kosztować lokale? Deweloper zdradza, że ich cena rozpocznie się od 18 tys. zł netto. Co ważne, wszystkie apartamenty będą wykończone pod klucz – właściciele będą mogli zamieszkać już od pierwszego dnia i zapomnieć o remontach.

źródło: DOMESTA

Czytaj też: Osiedle | Place, Skwery, Parki  | Gdańsk | whiteMAD na Instagramie

Gmach Instytutu Morskiego gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego, który znajdował się wcześniej na działce:

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły