ARCHITEKTURA

Przebudowa domu typu kostka w Koszalinie. Wielki potencjał prostych brył!

Przebudowa domu typu kostka została przeprowadzona pod okiem arch. Adama Jankowskiego, arch. Marka Jankowskiego i arch. Kamila Paszka. Architekci z pracowni AMJ Studio na życzenie właścicieli przebudowali i zmodernizowali dom jednorodzinny typu kostka, który powstał w Koszalinie w latach 70-tych ubiegłego wieku, a więc jeszcze w PRL-u. 

Przebudowa domu typu kostka w Koszalinie, została nazwana przez architektów jako Projekt KOS_04.  Zdaniem architektów z pracowni AMJ Studio: “to odważna wizja przebudowy domu kostki z lat 70-tych, dbająca o życzenia inwestora i wytyczne związane ze współczesnymi wymogami technicznymi budynków.”

Przebudowa domu typu kostka – wielki potencjał prostych brył

Dom znajduje się w Koszalinie na spokojnym osiedlu pod lasem. Dzięki przebudowie, budynek zyskał szerokie otwarcie na ogród. Udało się to dzięki dwóm dobudowanym bryłom, jednej od frontu i drugiej od tyłu domu. Dobudówki poszerzają funkcję obiektu o dodatkową przestrzeń dzienną oraz o tarasy dachowe dostępne z sypialni na piętrze. Elementem, który zbliży właścicieli do natury jest także duży nadwieszony taras z bezpośrednim zejściem na teren działki.

Architekci w składzie: arch. Adam Jankowski, arch. Marek Jankowski i arch. Kamil Paszek docenili prostotę zastanej bryły z lat 70-tych ubiegłego wieku, a poprzez jej zmodernizowanie dodali jej nie tylko nowego blasku, ale także wzbogacili dom o nowe funkcje. Jak dla nas remont na piątkę z plusem. Zgadzacie się?

Metryka projektu: 
autorzy: arch. Adam Jankowski, arch. Marek Jankowski, arch. Kamil Paszek
lokalizacja: Koszalin
inwestor prywatny
rok projektu: 2022

O pracowni:
AMJ studio to poznańska pracownia projektowa założona w 2018 r. Działalność biura skupia się na architekturze oraz projektowaniu wnętrz. Architekci stawiają na ciągłe doskonalenie warsztatu, wdrażanie nowych technologii i metod projektowania, co przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych usług. Poszanowanie kontekstu miejsca i przykładanie szczególnej uwagi do detalu to najważniejsze wartości reprezentowane przez AMJ studio. Rozwój poprzez realizowanie pasji do architektury widoczny jest w indywidualnym podejściu do wymagań każdego inwestora. Architekci stawiają na połączenie funkcjonalności kreowanej przestrzeni z najwyższej jakości estetyką. Więcej informacji na temat pracowni znajdziecie tutaj: www.amjstudio.pl

Warto dodać, że to nie jedyna przebudowa domu typu kostka, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych publikacji w podobnej tematyce: 

źródło: AMJ Studio (www.amjstudio.pl) / wizualizacje: AMJ Studio (www.amjstudio.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Minimalizm | Elewacja | whiteMAD na Instagramie| Renowacja | Architektura w Polsce | Metamorfoza

Recent Posts

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Apteka „Pod Murzynem” – awangardowy modernizm znad Odry

Apteka „Pod Murzynem” (niem. Mohrenapotheke) to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu wzniesionych w…

26 kwietnia 2024

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku inspirowane stylem PRL.

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku zaprojektowała Karolina Jackowska, założycielka pracowni ONUKO. "Para z Białegostoku zgłosiła się…

26 kwietnia 2024

Barierkoza. Absurdalne zabezpieczenie w Szwajcarii Lwóweckiej!

Barierkoza - tak można nazwać trend stawiania niezliczonej ilości barierek, płotków, czy ogrodzeń wzdłuż ścieżek…

26 kwietnia 2024

Kościół Ducha Świętego w Tychach – sakralne arcydzieło projektu “polskiego Gaudiego”

Kościół Ducha Świętego w Tychach to niewątpliwie jeden z najbardziej oryginalnych i najciekawszych obiektów sakralnych…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej