Geometryczny wieżowiec

Geometryczny wieżowiec Waldorf Astoria Miami. Jest jak stos kostek

Geometryczny wieżowiec o nazwie Waldorf Astoria Residences Miami zbudowany zostanie w Miami w Stanach Zjednoczonych. Biuro Sieger Suarez Architects we współpracy z urugwajskim architektem Carlosem Ottem zaprojektowało budynek dla marki hotelowej Waldorf Astoria. Będzie pierwszym wieżowcem typu „supertall” w tym mieście.

Waldorf Astoria Miami będzie miał 100 pięter i osiągnie wysokość 319,7 m, czyli znacznie powyżej progu 300 metrów, który definiuje drapacz chmur jako superwysoki. Dla porównania, najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec Varso w Warszawie ma 310 metrów wysokości (o Varso pisaliśmy TUTAJ). Sieger Suarez Architects współpracuje z Carlosem Ottem nad realizacją projektu wraz z firmą PMG, deweloperem, który w swoim portfolio ma budynek 111 W 57th Street, najcieńszym wieżowcem na świecie ukończonym niedawno na Manhattanie (czytaj TUTAJ).

Waldorf Astoria to legendarna marka i chcieliśmy, aby projekt strzelistej wieży reprezentował jej dziedzictwo w Miami – powiedział Charles Sieger, współzałożyciel Sieger Suarez Architects.

Geometryczny wieżowiec będzie znajdował się przy 300 Biscayne Boulevard w centrum Miami. Składać się będzie z dziewięciu przesuniętych względem siebie sześcianów, które mają podkreślać zawieszenie i wysokość konstrukcji. Fasady każdego sześcianu będą płaskie i pokryte szkłem. W obiekcie znajdzie się zarówno pięciogwiazdkowy hotel, jak i prywatne rezydencje, zarządzane przez Hilton Management Services.

Koncepcja polegała na stworzeniu ikonicznej rzeźby, która przeczyłaby prawom grawitacji, umieszczając poszczególne bloki w różnych pozycjach, co dodatkowo pozwoliło na uzyskanie niepowtarzalnych widoków z każdej przestrzeni – powiedział architekt Carlos Ott.

Najdroższe apartamenty będą miały wysokość 3,4 metra. W planach uwzględniono również apartamenty z jedną, dwiema, trzema i czterema sypialniami. W dolnej części wieży znajdzie się 10-poziomowy parking. W górnych sześcianach powstaną sklepy, lokale handlowe i usługowe. Dodatkowo budynek będzie dysponować przestrzeniami konferencyjnymi, basenem, spa i centrum fitness.

Do zaprojektowania wnętrz wybrano pracownię Bamo z San Francisco. Według deweloperów, pozwolenia na budowę zostały już złożone i czekają na oficjalne pozwolenie na budowę. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest na 2026 rok.

Lubicie wieżowce? Mieliśmy już przyjemność opisać kilka z nich. Oto one:

– NANJIN NEXUS. NOWY OŚMIOKĄTNY WIEŻOWIEC Z MIENIĄCĄ SIĘ FASADĄ.

– NAJWYŻSZY WIEŻOWIEC W JAPONII OSIĄGNĄŁ DOCELOWĄ WYSOKOŚĆ

– BROOKLYN TOWER. NOWY NAJWYŻSZY WIEŻOWIEC NA BROOKLYNIE.

– NAJSMUKLEJSZY WIEŻOWIEC ŚWIATA GOTOWY. MA TYLKO 18M SZEROKOŚCI.

– ZIELONY WIEŻOWIEC W CHINACH. JEST JAK WERTYKALNY OGRÓD!

O pracowni:
Sieger Suarez Architects — pracownia architektoniczna założona w 1980 roku w amerykańskim Miami przez Siegera Suareza. Pracownia działa na rynku od ponad czterdziestu lat i ma na swoim koncie kilkadziesiąt zrealizowanych projektów wieżowców. Do najsłynniejszych należą między innymi Trump Towers w mieście Sunny Isles Beach na Florydzie oraz Porsche Design Tower w tym samym mieście.

Czytaj też: whiteMAD na Instagramie  | Szkło | Wieżowiec | Technologia | Ciekawostki

Źródło: https://www.dezeen.com
Pracownia: http://www.siegersuarez.com
Zdjęcia: http://www.siegersuarez.com