Zielone Polesie
PO

Zielone Polesie. Kolejny zielony woonerf powstanie w Łodzi.

Zielone Polesie to nazwa programu zazieleniania ulic na Starym Polesiu. To osiedle, na którym podczas dynamicznego rozwoju na przełomie XIX i XX w. nie pomyślano o wytyczeniu parków. Dzisiaj ten deficyt zieleni mają częściowo pokryć zielone ulice, których co roku przybywa na osiedlu. Już niedługo się to zmieni. Ulice na Starym Polesiu zamieniają się w zielone woonerfy. Miasto szuka właśnie wykonawcy kolejnego odcinka ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, tym razem pierwszego na południe od ul. Zielone

Dotychczas udało się przebudować odcinki ulic: Wólczańskiej, 1 Maja, Pogonowskiego, gdzie powstał najdłuższy w kraju woonerf, Lipowej i Strzelców Kaniowskich. Wiosną powinny zostać oddane do użytku odcinki Lipowej, Próchnika i Strzelców. A na tej ostatniej ulicy miasto szuka właśnie wykonawcy przebudowy kolejnego fragmentu, od ul Zielonej do ul. 6 Sierpnia.


“Jako pierwszy przebudowaliśmy odcinek od ul. Więckowskiego do ul. 1 Maja. W marcu oddamy do użytkowania kolejny, do ulicy Zielonej i szukamy wykonawcy następnej części, tym razem do ulicy 6 Sierpnia. Jeszcze w lutym powinnyśmy poznać oferty firm. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w wakacje rozpoczniemy prace budowlane” – mówi Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Zielone Polesie. Jak się zmieni ul. Strzelców Kaniowskich?
Nawierzchnia ulic i chodników wykonana zostanie z kostki, pojawi się nowe oświetlenie i zjazdy do posesji. Wykonawca wymieni też instalacje i wykona odwodnienie. Nie zabraknie nowej zieleni i stylowych elementów małej architektury. Ustawione zostaną nowe ławki, siedziska i stojaki na rowery.

Na ulicy przybędzie siedem kasztanowców i jedna robinia. Dodatkowo wykonawca nasadzi kilka tysięcy krzewów. Projekt przebudowy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich powstał we współpracy z mieszkańcami osiedla, którzy zaproponowali najbardziej odpowiadające im rozwiązania.Czytaj też: Łódź | Ciekawostki | Ekologia | Metamorfoza | Zieleń | Miasto | Historia

źródło: materiał prasowy / um.lodz.pl